رتبه های برتر کنکور چه رشته هایی را انتخاب می کنند؟

یکی از سخت‌ترین و پر استرس‌ترین مرحله کنکور، انتخاب رشته می‌باشد به این دلیل که فرد باید تمامی شرایط و استعدادها و همچنین علایق خود را بسنجد و مهمتر از همه به دنبال رشته‌ای باشد که آینده شغلی خوبی داشته باشد. رتبه برتر کنکور همان دسته افرادی هستند که در رشته دلخواه رتبه‌های 1تا 10 را کسب نموده‌اند. داوطلبان رتبه‌های برتر در سال‌های بعدی می‌توانند الگو و مشاور دانشجویان باشند. افراد خیلی یادی هستند که مشتاقند بدانند رتبه‌های برتر کنکور به سراغ چه رشته‌هایی می‌روند. حال اگر شما هم جزء افرادی هستند که می‌خواهید بدانید رتبه‌های برتر کنکور به سراغ چه رشته‌هایی می‌روند، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مشاوره تحصیلی الف مشاور یکی از بهترین مشاوره‌ها در زمینه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی برای رسیدن به موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور است. کافیست یک بار امتحان کنید.

رتبه های برتر کنکور چه رشته هایی را انتخاب می کنند؟

رتبه‌های برتر کنکور بیشتر به سمت رشته‌های پزشکی، علوم پایه، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، ریاضیات، فیزیک، شیمی، حقوق ، مدیریت و علوم انسانی می‌روند. بیشتر دغدغه این افراد برای انتخاب رشته، موقعیت‌های شغلی و حرفه‌ای می‌باشد که بتوانند بعد از فارغ التحصیلی به راحتی کار مربوط به رشته خود را بیابند و با درآمد بالا به سمت موفقیت بروند. انتخاب رشته درست و مناسب علاوه بر امکانات شغلی برای فرد، باعث پیشرفت و رشد جامعه اجتماعی و اقتصادی خانواده‌ها می‌شود.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ تنها با یک کلیک به تمام رمز و رموز رتبه برتر شدن پی ببرید.

نمونه‌ای از انتخاب رشته رتبه‌های برتر کنکور

زیر گروهرشته‌های پرطرفداردانشگاه‌های طرفدار
ریاضیمهندسی برق، کامپیوتر و مکانیکصنعتی شریف، تهران، امیر کبیر
تجربیپزشکی، دندانپزشکیتهران ، شهید بهشتی
علوم انسانیحقوق ، روانشناسیتهران، شهید بهشتی
هنرطراحی صنعتی، عکاسیتهران

رتبه های برتر کنکور می‌توانند در هر رشته و دانشگاهی که دوست دارند، پذیرفته شوند؛ اما با این حال به این معنا نیست که نیاز به مشاوره انتخاب رشته نداشته باشند. چرا که عده‌ای از داوطلبان بعد از انتخاب رشته و دانشگاه پشیمان شده اند و تمامی زحمت چندین ساله خود را از دست داده‌اند به همین دلیل است که انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه برای تمامی دانشجویان اهمیت بسیار بالایی دارد.

دغدغه اصلی بسیاری از خانم‌ها انتخاب رشته مناسب است. در مقاله زیر لیستی از منسب‌ترین و بهترین رشته‌های ریاضی برای خانم‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم.

محبوب ترین شغل های رشته ریاضی برای خانم ها

نکاتی درباره انتخاب رشته رتبه های برتر کنکور

انتخاب رشته می‌تواند از کنکور هم مهمتر باشد، اگر انتخاب درستی نداشته باشید، تمامی زحمت‌های شما از بین می‌رود. در قدم اول راه خودتان را پیش ببرید. به حرفای دیگران توجه نکنید. اینکه خانواده شما چه علایقی دارند و دوست دارند شما فلان رشته را انتخاب کنید، اشتباه محض است چرا که ممکن است در نیمه‌های تحصیل خسته و دلزده شوید و انگیزه‌ای برای ادامه دادن نخواهید داشت. بنابراین انتخاب رشته توسط شما باید طبق علاقه خود و به طور صددرصد اطمینان انتخاب شود.

اشتباهاتی که حین انتخاب رشته برای داوطلبین ممکن است پیش بیاید شامل:

  • انتخاب رشته بدون در نظر گرفتن علاقه

رتبه‌های برتر کنکور تجربی بر این باورند که باید یکی از رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی را انتخاب نمایند اما این باور غلط است و داوطلب باید علاقه خود را اولویت قرار دهد.

  • اشتباه وارد کردن کد رشته

در زمان انتخاب رشته ممکن است از روی عجله کد رشته مورد نظر خود را به اشتباه وارد کنید، سعی کنید حین انتخاب رشته و پر نمودن فرم، تمامی دقت و حواس خود را روی موارد خواسته شده بگذارید.

  • انتخاب کم رشته‌ها

داوطلبین رتبه‌های برتر می‌توانند حداقل 150 رشته را انتخاب نمایند که متاسفانه عده‌ای فقط5 الی 10 رشته را در فرم خود انتخاب می‌کنند. با توجه به اینکه نتیجه انتخاب رشته و تقاضای داوطلبین هر ساله متفاوت می‌شوند، بهتر است در فرم انتخاب رشته، چند کد رشته شبانه، دانشگاه پیام نور و یا غیر انتفاعی را وارد کنید تا اگر در انتخاب رشته‌های اولویت خود پذیرفته نشدید، مردود نشوید.

انتخاب یک رشته مناسب با درآمد عالی دغدغه خیلی از داوطلبان است. بسیاری از داوطبان با ترس از بیکار ماندن بعد از اتمام دوره دانشجویی، در انتخاب رشته خود دچار تردید می‌شوند. بهتره قبل از انتخاب رشته و مشورت با مشاور یه سری به مقاله زیر بزنی.

پردرآمدترین رشته های ریاضی

چرا باید رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنیم؟

در مرحله اول تحصیل در رشته مورد علاقه خود به شما این امکان را می‌دهد که در حیطه‌کاری رشته خود فعالیت داشته باشید و از کار و درآمد خود نهایت لذت را ببرید و در نتیجه زندگی و شغل شما با رضایت شما روبه رو خواهد شد. در مرحله دوم علاقه شما به رشته مورد نظر، سبب بالا رفتن موفقیت شما در کار می‌شود، چرا که شما روی یک مهارت خاص تمرکز نموده و می‌توانید در بهترین حالت کسب و کار خود را رونق دهید. افرادی که شغل مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند؛ می‌توانند باعث پیشرفت جهان در شغل خود شوند چرا که به مسیر‌هایی می‌رسند که ممکن است کسی تا به حال به آن نرسیده باشد و همین امر باعث رشد شغل شما و در نتیجه رشد کشور خواهد شد.

بیشتر داوطلبان رشته انسانی در انتخاب دانشگاه خود دچار تردید هستند؛ توصیه می‌شود قبل از انتخاب رشته مقاله زیر رو به طور کامل مطالعه کنند.

بهترین دانشگاه های رشته علوم انسانی

دلیل انصراف از دانشگاه برای رتبه‌های برتر کنکور چیست؟

علت‌های زیادی وجود دارد که داوطلبین بعد از گذراندن چند ترم از دانشگاه دولتی انصراف می‌دهند و به سراغ تغییر رشته خود می‌روند چرا که معتقدند علاقه و ذوقی برای ادامه رشته قبل ندارند. به طور مثال زمانی که شما به رشته مهندسی کامپیوتر علاقمند هستید، ولی به هر دلیلی رشته پرستاری را انتخاب کرده و شروع به تحصیل در بهترین دانشگاه کرده‌اید، ممکن است همان روز اول متوجه شوید که شما هیچ علاقه‌ای به این رشته نداشته و نمی‌توانید مفاهیم دروس پرستاری را درک کنید. علاوه بر این وقتی فردی کارهای فنی را دوست داشته باشد و رشته‌ای مرتبط با علاقه خود را انتخاب می‌کند، هر کلاس از دانشگاه خود را با ذوق و علاقه دنبال خواهد نمود و خواهید دید که موفقیت‌های بهتری کسب می‌کند. همین موضوع نداشتن علاقه در رشته انتخابی خود، سبب تغییر رشته و یا انصراف از دانشگاه می‌شود و در این صورت وقت و انرژی خود را هدر خواهد داد.

اگر میخوای با رشته های پردآمد هر رشته اعم از علوم انسانی، تجربی و ریاضی آشنا بشی؛ یه سری به مقاله زیر بزن.

پردرآمدترین رشته های دانشگاهی

سخن آخر

برخی افراد بر این باورند که بازار کار و تضمین شغل و درآمد خود تاثیر مستقیمی روی انتخاب رشته درست دارد که این باور بسیار درست است. اگر شما بهترین رشته دنیا رو در بهترین دانشگاه جهان انتخاب کنید ولی ذوق و هنری در آن رشته نداشته باشید، نمی‌توانید یک شغل یا درآمد معقولی داشته باشید. بنابراین برای انتخاب رشته، ابتدا علاقه و استعداد خود را اولویت قرار دهید و با کمک مشاور تحصیلی بهترین رشته را در دانشگاه مورد نظر خود انتخاب کنید. جامعه‌ای موفق است که شغل و درآمد در آن روز به روز پیشرفت داشته باشد که این پیشرفت مستلزم انتخابی درست و صحیح و کشف و رشد استعداد هر فرد می‌باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنکور می‌توانید در کانال تلگرامی الف مشاور عضو شوید.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
رشته سینما
معرفی سیر تا پیاز رشته سینما و 4 گرایش آن
صفر تا صد رشته اعضای مصنوعی
برنامه ریزی درسی راه رسیدن به معدل 20
تغذیه کنکوری ها
هر آنچه که باید درباره تغذیه کنکوری ها بدانید!
رشته حقوق
معرفی صفر تا صد رشته حقوق
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
بازارکار رشته گفتار درمانی
معرفی صفر تا صد رشته گفتار درمانی
معرفی رشته اقیانوس شناسی
رشته بیوتکنولوژی
معرفی صفر تا صد رشته بیوتکنولوژی
همه چیز درباره رشته مامایی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!