چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ – ۸ گام تا رتبه برتر شدن در کنکور

مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه

بهتر است بدانید تمام دانش آموزان کنکوری با این سوال که “چگونه رتبه برتر کنکور شویم” برای کنکور خود برنامه ریزی می کنند؛ اما رتبه برترها علاوه بر برنامه ریزی درست و اصولی به فعالیت‌های دیگری نیز می پردازند که این موضوع باعث میشوند آنها در کنکور رتبه برتر شوند. اگر شما یکی از داوطلبان کنکور هستید و هدف شما کسب بهترین رتبه در کنکور است، با ما همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم نکاتی را که برای رتبه برتر شدن باید در نظر داشته باشید را به شما ارائه دهیم.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

در هر سال عده‌ی زیادی از داوطلبان کنکور به دنبال کسب رتبه برتر شدن هستند. اما چه کسی موفق به کسب رتبه برتر کنکور می‌شود؟ برای رتبه برتر شدن، باید با روش‌ها و رازهای موفقیت رتبه‌های برتر کنکور آشنا شوید تا بتوانید به خوبی در کنکور عمل کنید.

برای کسب رتبه برتر کنکور، باید راه زیادی را بپیمایید و تلاش زیادی در این راه انجام دهید. همچنین داشتن انگیزه و تقویت روحیه خود ازمهم‌ترین عوامل رتبه برتر شدن است.با ما همراه شوید؛ ما در ادامه به بررسی تمام نکات مهم برای کسب رتبه برتر کنکور می‌پردازیم و در انتها مصاحبه ای با رتبه برترهای کنکور را قرار داده ایم. با ما همراه شوید.

جهت دریافت مشاوره تحصیلی از الف مشاور کلیک کنید

برای رتبه برتر شدن، دیدگاه شماست که اهمیت دارد!

برترشدن با الف مشاور min 1 چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ - ۸ گام تا رتبه برتر شدن در کنکور

امام علی(ع) می فرمایند:«مواظب افکارت باش چون اعمالت میشوند.» یکی از پررنگ ترین مسائل دارای اهمیت در میان رتبه برتر ها و دیگر افراد کنکور، تفاوت دیدگاه انهاست در ادامه برخی از این دیدگاه ها را باهم مقایسه می کنیم:

دیدگاه فرد رتبه برتردیدگاه فرد عادی
نمره ی مدرسه چه ربطی به نتیجه کنکور داره ؟نمره هام بده ، کنکورمم بد میشه
کاکتوسم هرروز درس بخونه نتیجه میگیره چه برسه به مندرس خوندن من نتیجه نمیده
من قراره بشم اولین نفر تو فامیل که رتبش خوب شدهتو خونواده ما هیشکی رتبه خوب نمیاره
غلط زدم فدای سرم این نکته رو بلد نبودم که الان یاد گرفتمبی دقتی تو ذاتمه
این جدول تفاوت دیدگاه یه فرد رتبه برتر و یک فرد عادی را نمایش می دهد.

دوستان عزیز، توجه داشته باشید که شما با سرزنش کردن خود به هیچ عنوان نتیجه مطلوبی به دست نمی آورید. با خود صادق باشید و برای هدف خود تلاش کنید.

روتین زندگی فرد رتبه برتر

روتین زندگی یک رتبه برتر

وقتی به زندگی افزاد موفق نگاه می کنیم، متوجه میشویم که بیشتر ان ها از روتین خاصی پیروی میکردند؛ شاید همه آن ها سحر خیز باشند یا شاید تغذیه سالم، از مهم ترین اولویت های زندگی انها باشد. در ادامه روتین زندگی فرد رتبه برتر را برای شما قرار داده ایم:

 • 🟢دانش آموزی که رتبه برتر میشه :
 • ⏺ساعت ۷ : بیدار میشه
 • ⏺ساعت ۷ تا ۷ونیم:صبحانه میخوره
 • ⏺۷ونیم تا ۹ونیم:اولین پارت اختصاصی رو میخونه
 • ⏺۹ونیم تا ۹و۴۵:استراحت
 • ⏺۹و۴۵تا ۱۱و۱۵:دومین پارت اختصاصی رو میخونه
 • ⏺۱۱وربع تا ۱۱ونیم:موزیک گوش کردن+ چک کردن گوشی
 • ⏺۱۱ونیم تا ۱:اولین پارت عمومی رو میخونه
 • ⏺۱تا ۱ونیم:خوردن ناهار
 • ⏺۱ونیم تا ۲:خواب عصرگاهی
 • ⏺۲وربع تا ۴وربع:سومین پارت اختصاصی رو میخونه
 • ⏺۴وربع تا ۴ و نیم:ورزش سبک
 • ⏺۴ونیم تا ۶:دومین پارت عمومی رو میخونه
 • ⏺۶ تا ۶ونیم:خوردن چای ببسکوییت
 • ⏺۶ونیم تا ۸ و نیم :چهارمین پارت اختصاصی رو میخونه
 • ⏺۸ونیم تا ۱۰ :شام+استراحت+نماز…..
 • ⏺۱۰ تا ۱۱ :دیدن یه قسمت سریال
 • ⏺۱۱تا ۱۱وربع : یه مرور سریع روی درسها
 • ⏺۱۱ و ربع تا ۱۱ و نیم :مدیتیشن و خواب راحت

اگه دقت کنید، ما در روتین مربوط به فرد رتبه برتر، تایم مشاهده سریال نیز داریم!
پس تفریح هم جزئی از روند برنامه ریزی درسی رتبه برترها میباشد. شما می توانید با یک برنامه ریزی درسی درست، هم سلامت جسمی و روحی خود را در سال کنکور حفظ کنید و با دیدن رتبه تک رقمی خود انگشت به دهان حیرت بمانید:)

رتبه برتر ها چه کتابی می خوانند؟

 10 راز موفقیت رتبه های برتر کنکور

برای کسب رتبه برتر شدن و بدست آوردن رتبه تک رقمی کنکور باید به موارد زیر توجه کنید.

راز رتبه برتر شدن با الف مشاور
 • طراحی برنامه ریزی درسی اصولی

داشتن بهترین و اصولی‌ترین برنامه درسی از مهم‌ترین ضروریات موفقیت در کنکور است. اهمیت برنامه ریزی درسی بر کسی پوشیده نیست. بنابراین باید با توجه به شناخت خود و نقاط ضعف و قوت خود، یک برنامه اصولی مناسب به خودتان طراحی کنید.

 • بکارگیری روش مطالعه اصولی

برای جلو زدن از رقبای خود در کنکور و کسب رتبه برتر شدن، باید از روش‌های مطالعه اصولی بهره‌مند شوید. زیرا هر درس به شیوه خاص و روش متفاوتی باید مطالعه شود تا قابل هضم باشد. بدین صورت می‌توانید به رتبه تک رقمی کنکور فکر کنید.

 • استراحت کافی

داشتن خواب و استراحت کافی برای جلوگیری از خستگی زیاد و بی انگیزه شدن بسیار مفید است. همچنین برای تثبیت مطالب در ذهن و ریکاوری ذهن باید استراحت کافی داشته باشید.

 • مرور و جمع‌بندی مطالب

مرور و مع بندی مطالب خوانده شده، از مهم‌ترین تایید می‌کنم از مهم‌ترین بندهای رتبه برتر شدن است. اگر شما به درستی برنامه ریزی کنید و در اجرای آن کوتاهی نکنید، اما مرور و جمع‌بندی نداشته باشید؛ مطمئنا نمی‌توانید به خوبی در کنکور عمل کنید.

 • عدم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

توصیه می‌شود برای جلوگیری از حواس پرتی و تلف شدن وقتتان از فعالیت درشبکه‌های اجتماعی خودداری کنید. شبکه‌های اجتماعی تنها باعث مشغول شدن ذهن و عدم موفقیت در کنکور می‌شوند.

 • استفاده از بهترین و معتبرترین منابع آموزشی

از مهم‌ترین رازهای موفقیت در کنکور، انتخاب منبع مناسب و معتبر است. منابع نامعتبر و یا استفاده از منابع آموزشی متعدد تنها باعث عدم موفقیت شما در کنکور می‌شود. بنابراین با راهنمایی مشاور و معلم خود از بهترین منبع مطالعاتی بهره‌مند شوید.

 • تست زدن

به دلیل تستی بودن کنکور، افزایش مهارت تست‌زنی بسیار ضروری است. همچنین تست زدن باعث یادگیری بیشتر مطالب و مرور می‌شود. 

 • افزایش تدریجی ساعات مطالعه روزانه

درست است که ساعات مطالعه زیاد دلیل بر موفقیت در کنکور نیست. اما برای کسب رتبه برتر کنکور باید ساعات زیادی را به طور کامل و مفید مطالعه کنید. افزایش تدریجی ساعات مطالعه رمز موفقیت در کنکور است.

 • شرکت در آزمون‌های جامع و دوره‌ای

با شرکت در آزمون‌های دوره‌ای و جامع، می‌توانید میزان پیشرفت خود را بسنجید و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شوید. همچنین آزمون‌های جامع شرایط کنکور را برای شما محیا می‌کنند که باعث می‌شود و در جلسه کنکور دچار استرس و ترس ناشی از کنکور نشوید.

 • بهره‌مندی از مشاور متخصص در زمینه کنکور

استفاده از راهنمایی‌های مشاورین متخصص و همگام شدن با یک متخصص کنکور از جمله رمز و رازهای موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور است. بهتر است از یک مشاور همگام، با تجربه و آگاه به مسائل روز کنکور در مسیر خود استفاده کنید.

جهت دریافت برنامه ریزی کنکور برای کسب رتبه برتر شدن کلیک کنید.

عواملی که شما را به رتبه برتر شدن نزدیک میکند

 • اساتید کاربلد و مجرب

داشتن اساتید و معلمان مجرب که به روند و شیوه برگزاری کنکور آشنا باشند از عوامل موفقیت در کنکور است. داشتن اساتید کاربلد باعث می‌شود تا داوطلب با بار علم و دانش زیادی در جلسه کنکور حاضر شود. اساتید با تجربه و خبره برای پاسخ به سوالات کنکور از شیوه‌ها و راه‌حل‌های مختلف و آسانی استفاده می‌کنند. بدین صورت شما بدون نگرانی از زمان، می‌توانید به تمامی سوالات پاسخ دهید.

 • مشاور مجرب

یک مشاور خوب به تمام چم و خم کنکور آگاه است و می‌تواند به دانش‌آموزان روش مطالعه صحیح را یاد دهد. یک مشاور خوب با توجه به شخصیت فرد و عادات رفتاری او برنامه ریزی می‌کند تا داوطلب بتواند در کنکور موفق شود.

 • توکل بر خدا

با رعایت تمامی نکاتی که به شما در کسب رتبه برتر کنکور کمک می‌کند، دیگر جای نگرانی نیست. با توکل بر خدا، استرس را از خود دور کنید. مطمئن باشید نتیجه خوبی خواهید گرفت. 

چگونه در کنکور موفق شویم؟

موفقیت در کنکور به عوامل متعدد زیادی بستگی دارد. از مهم‌ترین دلایل موفقیت در کنکور داشتن برنامه ریزی درسی اصولی و تعیین هدف است. با طراحی بهترین برنامه درسی کنکور می‌توانید به طور منظم مطالعه کنید و رشد و پیشرفت خود را نسبت به قبل بسنجید. از اشتباهات خود درس بگیرید و بهترین برنامه درسی را طراحی کنید. همچنین بهره‌مندی از راهنمایی‌های مشاورین خبره و کاربلد در زمینه تحصیلی و کنکور از دلایل اصلی موفقیت در کنکور است.

عوامل عدم موفقیت در کنکور

برای کسب رتبه برتر کنکور باید با موانع موفقیت در کنکور آشنا شوید و تا حد امکان از آنها دوری کنید. از مهم‌ترین عوامل عدم موفقیت در کنکور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اینا باعث میشه رتبه برتر نشی
 • افکار پوچ و منفی
 • عدم حضور در کلاس درس
 • استفاده زیاد از گوشی همراه و اتلاف وقت
 • نداشتن خواب و استراحت مناسب و کافی
 • ترس از سوال پرسیدن
 • تحلیل نکردن ازمون ها
 • با خود صادق نبودن

دوستان عزیز با خودتان صادق باشید، عملکرد خود را هر روز یاد داشت کنید و بدانید که اگر خودتان را گول بزنید و در این مورد با خود مهربان باشید، سخت پشیمان خواهید شد. بابت عمل نکردن به برنامه روزانه خودتان را تنبیه کنید و اگر به برنامه خود عمل کردین، به خود جایزه دهید:)

چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم؟

برای کسب رتبه برتر در رشته ریاضی باید به دروس تخصصی آن، ریاضی و فیزیک، اهمیت زیادی دهید و مهارت تست زنی خود را در این دو درس افزایش دهید. با توجه به آمارسال‌های گذشته، رتبه‌های برتر تراز این دو درس را بالای 70 درصد زده‌اند. اما این بدین معنا نیست که از سایر دروس مانند درس شیمی و دروس عمومی غفلت کنید.

چگونه رتبه برتر کنکور تجربی شویم؟

منابع تجربی برای رتبه برتر شدن

جهت کسب رتبه برتر در رشته علوم تجربی باید به تمام مواردی که در این مقاله به آن اشاره شد؛ اهمیت دهید. همچنین باید وقت زیادی را به دروسی مانند زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک اختصاص دهید. مهارت تست زنی خود را در دروس فیزیک و زیست‌شناسی افزایش دهید.

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

به طور کلی رتبه برتر شدن در کنکور نه خیلی دشوار است، نه خیلی آسان؛ فقط نیاز به یک برنامه ریزی اصولی و انجام یکسری فعالیت های دیگری است که در این مقاله به آن اشاره نمودیم؛ اگر با پرسیدن سوال ” چگونه رتبه برتر کنکور شوم؟” از خود دچار سردرگمی و استرس می شوید، گروه تخصصی مشاوره کنکور الف مشاور می تواند به خوبی شما را در این زمینه یاری کند.

رتبه برتر رشته انسانی چه می گوید؟ فاش شدن راز موفقیت

رتبه یک انسانی - رتبه برتر شو

مهدی نیکوکار:
🔹از سال دهم برای کسب رتبه برتر کنکور برنامه‌ریزی کردم و با برنامه درس خواندم و مطالعه داشتم‌.
سال یازدهم با المپیاد ادبی کشور آشنا شدم و در این المپیاد نیز شرکت کرده و مقام اول کشوری را به دست آوردم.

رتبه1 کنکور انسانی اقای مهدی نیکوکار

🔴#مصاحبه با رتبه ۹ کنکور انسانی ۱۴۰۲
🗣 سونیا مرادی، رتبه ۹ کنکور انسانی
⏪ به طور جدی از تابستان دهم شروع به خواندن کردم و از همان سال تست زنی را آغاز کردم.
⏪خانواده بسیار تاثیرگذار بودند و محیطی آرام را برای من فراهم و از من بسیار حمایت می‌کردند .
⏪ در روزهایی که مدرسه می‌رفتم روزی ۸ ساعتدرس می‌خواندم و در روزهای عادی ۱۰ ساعت مطالعه می کردم.
⏪بین دو رشته حقوق دانشگاه تهران و فرهنگیان تردید دارم و قصد آموختن در خارج از ایران را ندارم.
⏪برای نخستین بار کنکور دادم و موفق شدم رتبه ۹ را به دست بیاورم.
⏪سطح سوالات برخی از دروس همچون ریاضی بالا بود. بالاترین درصد بنده مربوط به دروس اقتصاد و روانشناسی با ۹۳ درصد و پایین ترین مربوط به ریاضی با ۲۵ درصد بوده است.

رتبه ۹ کنکور انسانی ۱۴۰۲سونیا مرادی

همانطور که میبینید، رتبه برتر ها از سال دهم مطالعه خود را اغاز کرده اند. پس سخت بکوشید و از زمان استفاده کنید.

سوالات متداول

1-چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

برای رتبه برتر شدن باید راه زیادی را طی کنید. در این متن به تمام رمز و رازهای رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرده‌ایم.

2-آیا پیروی از یک برنامه ریزی درسی الزامی است؟

بله. حتما باید از یک برنامه مختص به خود جهت موفقیت در کنکور و رتبه برتر شدن استفاده کنید.

3-تک رقمی شدن، غیر ممکن است؟

نه دوست عزیز، همه رتبه برتر ها تکنیک هایی رو بلد بودن که بقیه بلد نبودن ما اون تکنیک ها رو به شما اموزش می دیم

در این محتوا عواملی را که شما را به رتبه برتر شدن نزدیک میکند، برای شما شرح دادیم؛ از اینکه تا انتها با ما همراه بودید؛ سپاسگزاریم.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *