دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی

داوطلبان کنکور سراسری تجربی بعد از دریافت کارنامه وارد حساس‌ترین مرحله انتخاب رشته خواهند شد. بعد از اینکه نتایج اولیه کنکور سراسری را مشاهده کردند، می‌توانند در زمان تعیین شده دفترچه انتخاب رشته را دریافت کنند و سپس انتخاب کد رشته مورد نظر را اولویت‌بندی کنند. داوطلبان کنکور تجربی نیز می‌توانند زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی را در سایت سنجش sanjesh.org مشاهده کنند. همچنین جهت انتخاب رشته باید از طریق همین سایت در زمان مشخص اقدام کنند.

با دریافت مشاوره تحصیلی الف مشاور گامی بزرگ در جهت موفقیت و تنظیم بهترین و مناسب‌ترین برنامه ریزی درسی بردارید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1403

داوطلبان کنکور تجربی با دریافت کارنامه اولیه کنکور و با توجه به مجاز شدن انتخاب رشته در دوره های روزانه و یا غیر روزانه و دانشگاه فرهنگیان شده‌اند، با مراجعه به سایت سنجش می‌توانند دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی را دریافت کنند. داوطلبین رشته تجربی قادر به انتخاب 150 کد رشته محل با توجه به علاقه خود می‌باشند، از این رو می‌بایست رشته‌های مورد نظر را اولویت‌بندی کنند. به این نکته توجه کنید که نرم‌افزار سازمان سنجش فرم انتخاب رشته شما را با توجه به نمره و رتبه داوطلبان از بالا به پایین بررسی خواهد کرد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی بعد از اعلام نتایج مرحله اول کنکور 1403، منتشر می‌شود ولی داوطلبانی که در اردیبهشت و یا تیرماه برای ثبت‌نام اقدام کرده‌اند؛ باید در نیمه دوم مرداد ماه 1403، دفترچه انتخاب رشته تجربی را دریافت نمایند. زمان اعلام نتایج کنکور سراسری، اولین رشته انتخابی که دارای ظرفیت می‌باشد نیز به عنوان محل قبولی نهایی داوطلب مشخص می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید دفترچه راهنمای انتخاب رشته سال گذشته را دانلود و به طور کامل مطالعه کنید و یا از مشاورین کنکور الف مشاور کمک بگیرید.

مشاوره انتخاب رشته الف مشاور یکی از جامع‌ترین و بهترین پک‌های مشاوره‌ای است که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین رشته کمک فراوانی کند. کافیست کلیک کنید.

با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 لینک زیر جهت دانلود دفترچه فعال می‌شود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1403

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403

آن دسته داوطلبینی که قصد تحصیل در رشته‌های گروه آزمایشی علوم تجربی را در دانشگاه سراسری دارند، در صورتی که در آزمون کتبی رتبه بالایی بگیرند؛ می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته مختص این گروه را دریافت کنند. با توجه به برگزاری کنکور سراسری تجربی در دو نوبت، زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی در دوم مرداد ماه 1403 بوده و برای هر دو نوبت کنکور یک دفترچه در سایت sanjesh.org منتشر خواهد شد. دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403، تمامی موارد مهم از قبیل کد رشته محل‌های مورد نظر، ظرفیت هر کد رشته، جنسیت پذیرش رشته‌ها، شرایط و قوانین انتخاب رشته و … را دارد که تمامی این اطلاعات برای تکمیل فرم انتخاب رشته شما به طور کاملا صحیح و دقیق باید ثبت شود.

بررسی کلیت دفترچه انتخاب رشته تحربی 1403

  • بخش اول راهنمای انتخاب رشته

در بخش اول دفترچه انتخاب رشته تجربی، نحوه دریافت کارنامه اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر داوطلبی اطلاعات مربوط به مشاهده نتایج خود را فراموش کرده است؛ می‌تواند در این بخش اطلاعات خود را به طور آنلاین دریافت کرده و جواب کنکور سراسری خود را ببینید. علاوه بر اینها؛ در این بخش اول کارنامه کنکور سراسری را با دقت کامل تحلیل نموده و داوطلب می‌تواند بررسی کند که چه اطلاعاتی مربوط به کارنامه خودش می‌باشد. در صورتی که قصد انتخاب رشته کنکور دارید این قسمت را با دقت کافی بخوانید چرا که در این قسمت نحوه و چگونگی انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی به طور کامل و جامع توضیح داده شده است.

کدام رتبه برای انتخاب رشته کنکور مهم است؟

  • بخش دوم آشنایی با قوانین انتخاب رشته

در این بخش شرایط مهم آزمون سراسری جهت انتخاب رشته قرار دارد. سهمیه‎های کنکور سراسری و نحوه گزینش هر سهمیه در بخش دوم قرار دارد که با بررسی آن می‎توانید نحوه گزینش در کنکور و شرایط استفاده از سهمیه را مشاهده نمائید. در کارنامه کنکور سراسری جدولی قرار دارد که نمرات خام و آزمون اختصاصی در آن تعیین شده است که داوطلب با بررسی این بخش، قادر به مشاهده رتبه و نمرات آزمون اختصاصی خود هستند. با توجه به اینکه نحوه پذیرش در برخی دانشگاه ها متفاوت است، داوطلب با بررسی این قسمت می‌تواند شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را مطالعه نماید.

تحلیل کارنامه کنکور سراسری

فصل دوم جدول و توضیحات کد رشته‌ها

در این فصل از دفترچه، رشته‌های گروه تجربی و توضیحات لازم قرار گرفته است. کد رشته های تحصیلی و ظرفیت هر رشته محل در دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، پیام‌نور، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد در چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی و لیست رشته‌های بدون کنکور سراسری و رشته‌های با شرایط خاص در این قسمت قرار گرفته‌اند. 

افرادی که دارای سهمیه‌ای مانند سیل و زلزله هستند، در انتخاب این قسمت باید گواهی‌تایید سهمیه خود را دریافت کنند و مشخصات و موارد خواسته شده را تکمیل کنند و به مراجع ذی صلاح تحویل دهند. همچنین نمونه‌ای از فرم انتخاب رشته کنکور در این قسمت قرار گرفته که بهتر است آن را چاپ کنید و اطلاعات لازم از قبیل انتخاب رشته ،کد رشته و … را در آن یادداشت کنید تا حین وارد کردن در بخش اصلی مواردی را به اشتباه وارد نکنید.

مشاوره کنکور تجربی الف مشاور یکی از بهترین مشاوره‌های تخصصی در زمینه ارائه اطلاعات کامل در مورد کنکور و نحوه برنامه ریزی دقیق جهت موفقیت در کنکور تجربی است.

شرایط دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1403

همه داوطلبینی که در سایت سنجش وارد شدند و قصد دارند کد رشته محل انتخابی خود را وارد کنند باید شرایط دفترچه انتخاب رشته را بدانند و یکی از مدارکی که در دفترچه انتخاب رشته قرار دارد را داشته باشد. مدرک‌ها شامل:

  • مدرک پیش دانشگاهی
  • دیپلم چهار ساله نظام قدیم
  • دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید
  • کاردانی (فوق دیپلم)

همانطور که قبلا به این نکته اشاره کرده‌ایم، داوطلبان برای دریافت لیست رشته های کنکور تجربی می‌توانند دفترچه مخصوص به رشته خود را دریافت کنند. همچنین داوطلبین باید در طی مدتی که زمان انتخاب رشته مشخص شود، اطلاعات و مشورت‌های لازم در رابطه با انتخاب رشته مورد نظر خود را دریافت کرده و تصمیم نهایی خود را بگیرند. بنابراین باید لیستی از رشته‌های انتخابی خود را مشخص کرده و کد رشته‌های محل مورد نظر را که در فرم انتخاب رشته در سایت قرار را ثبت کنید. در مقاله زیر می‌توانید از راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته کنکور بهره‌مند شوید.

راهنمای مشاوره انتخاب رشته

ویرایش اطلاعات دفترچه انتخاب رشته سراسری تجربی

قطعا وجود قسمت ویرایش اطلاعات در دفترچه‌های انتخاب رشته بسیار اهمیت دارد چرا که ممکن است شما به هر دلیلی کد رشته و یا دیگر اطلاعات وارد شده را به اشتباه ثبت کنید. در این صورت داوطلبان می‌توانند قسمت ویرایش اطلاعات را دانلود کنند و در هر گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان و رشته‌های بدون کنکور، فرم انتخاب رشته خود را ویرایش و به ‌روز رسانی کنند.

سخن آخر

نحوه انتخاب رشته و انتخاب بهترین رشته یکی از دغدغه های اصلی هر داوطلب کنکور است. بسیاری از داوطلبان با وجود رتبه های عالی در انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه خود موفق نمی‌شود. زیرا در زمان انتخاب رشته و انتخاب اولویت های خود به درستی عمل نکرده‌اند. کسب رتبه برتر نصف راه موفقیت و انتخاب رشته مناسب نیمی دیگر است. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید، سپاسگزارم.

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنکور می‌توانید در کانال تلگرامی الف مشاور عضو شوید.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
رشته سینما
معرفی سیر تا پیاز رشته سینما و 4 گرایش آن
صفر تا صد رشته اعضای مصنوعی
برنامه ریزی درسی راه رسیدن به معدل 20
تغذیه کنکوری ها
هر آنچه که باید درباره تغذیه کنکوری ها بدانید!
رشته حقوق
معرفی صفر تا صد رشته حقوق
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
بازارکار رشته گفتار درمانی
معرفی صفر تا صد رشته گفتار درمانی
معرفی رشته اقیانوس شناسی
رشته بیوتکنولوژی
معرفی صفر تا صد رشته بیوتکنولوژی
همه چیز درباره رشته مامایی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!