مشاوره کنکور تجربی

کنکور آسان نیست، اما با همراهی درست، قبولی تضمینی است!

دوران کنکور مقطعی پر از هیجان و تصمیم‌های مهمه. یکی از این تصمیم‌ها، انتخاب مسیر تحصیلی و شغلی آینده‌ست. شاید فکر کنی که خودت از پس کنکور برمیای، اما کنکور یه ماراتن نفس‌گیره که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق، منابع درست و یه همراه باتجربه داره.

1 (1)

شما شایسته بهترین ها هستید

مشاوره با کارشناسان الف مشاور

1 (4)

یه مشاور تجربی باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟

یک مشاور در درجه اول باید همراه و پابه پات باشه تا بتونه تو رو درست و دقیق ارزیابی کنه و مشکلاتت رو سریع رفع کنه.

سختی ها و چالش های مسیر راه رو بهت نشون بده و برای هر چالش بهت راه درست و منقی رو نشون بده.

مشاور کنکور تجربی باید تو رو در انتخاب بهترین منبع برای مطالعه آگاه کنه. با وجود منابع زیاد برای مطالعه و ایجاد سردرگمی زیاد برای دانش آموز، چند منبعی شدن و عدم یادگیری دروس ممکنه اتفاق بیوفته. مشاور کنکور تجربی باید با درایت کامل این موضوع رو مدیریت کنه.

همین حالا برای یه مشاوره رایگان اقدام کن و قدم اول رو برای ساختن آینده‌ات بردار.

این فرصت رو از دست نده، چون آینده‌ات ارزشش رو داره!

آگاه و باتجربه باشه

برنامه درسی عالی رو برات بریزه

همراه و قابل اعتماد باشه

تو رو از سردرگمی نجات بده

مشاوره کنکور تجربی 9

99%

میزان موفقیت

مشاوره کنکور تجربی 11

30

مشاور حرفه ای

مشاوره کنکور تجربی 13

25M

دانش آموزان

بهترین مشاوره کنکور تجربی

مشاوره کنکور یه کار کاملاً تخصصیه، پس حواستون باشه که استفاده از راهنمایی‌های مشاوری که حرفه‌ای نیست، می‌تونه کل زحمات یک سالتونو به باد بده. این نکته خصوصاً واسه رشته تجربی که متقاضیاش اغلب دنبال رسیدن به رتبه‌های خیلی بالا هستند، بیشتر اهمیت داره. اگه دوست دارید، بدونید بهترین مشاوره کنکور تجربی، باید چه ویژگی هایی داشته باشه و چطوری می‌تونه شما رو به اهدافتون برسونه تا آخر کنار الف مشاور باشید.

ضرورت لزوم داشتن مشاوره کنکور تجربی

مشاور کنکور تجربی به داوطلبان کمک می کنه تا رشته تحصیلی مناسب خودشون رو با توجه به علایق، توانایی ها و اهداف شخصی که با اون ها سازگاره انتخاب کنند. مشاوره نقش بسزایی در آینده داوطلبان داره و می تونه مسیر زندگی و کاری اون ها رو به کل تغییر بده. مشاور کمک می کنه تا داوطلب کنکور تجربی بتونه یک برنامه تحصیلی بسیار مناسب برای آمادگی در کنکور تدوین کنه که این برنامه ریزی شامل زمانبندی مطالعاتی و همچنین انتخاب منابع آموزشی مناسب می شه.

ویژگی‌ها و وظایف مشاوره کنکور تجربی

ویژگی های مشاوره کنکور تجربی

مشاوره کنکور تجربی، فرد قابل اعتمادیه که با برنامه‌ریزی‌های هدفمند، شما را به موفقیت می‌رسونه. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های مشاوره کنکور میشه به موارد زیر اشاره کرد.

● درک بالایی داره. چون خودش روزی تو جایگاه شما بوده، پس استرس و فشارهایی که رو شما هست رو خوبِ خوب درک می‌کنه.

● برای هر مشکلی که سد راه تمرکز شما هست، راه‌های زیادی تو آستین داره. پس می‌تونه مشکلات تمرکز شما را برطرف کنه.

 دانش، فروتنی و تجربه زیاد چیزیه که یه مشاوره کنکور حرفه‌ای رو از یه مشاور ناوارد متمایز می‌کنه.

● بهترین مشاور کنکور تجربی واقعاً پشتیبان شما تو تمام لحظه‌هاست. برنامه‌ریزی روزهای قبل رو پیگیری و برنامه‌ریزی روزهای آینده رو یادآوری می‌کنه.

● به شما انگیزه میده و می‌تونه پل ارتباط شما با آرزوهاتون باشه.

● آرمان‌گرا نیست و با دیدی واقع بینانه اهدافتون را با توجه به استعداد، علاقه و توانمندی‌هاتون پایه گذاری می‌کنه.

● فرد آگاهی هست و اخبار به‌روز مرتبط با کنکور رو به شما اطلاع میده.

جهت طراحی بهترین برنامه ریزی درسی کلیک کنید

به طور کلی اگه دنبال یک مشاور خوب برای کنکور تجربی هستید، مشاوری رو پیدا کنید که ویژگی های زیر رو داشته باشه:

  • خودش رتبه برتر کنکور سال های قبل باشه.
  • تو سال های گذشته خودش رو اثبات کرده باشه و داوطلبان زیادی رو به رتبه برتر کنکور رسونده باشه.
  • دانش و تخصص تو برنامه ریزی و مشاوره داشته باشد و هر سال هم دانش و اطلاعات خودش رو به روز کنه.
  • از آخرین اخبار و تغییرات کنکور تجربی به خوبی آگاهی داشته باشه.
  • و در نهایت این که بتونه ارتباط خوب و موثری با داوطلب بگیره و دانش خودش رو به راحتی به داوطلب انتقال بده.

مشاور در جلسه مشاوره کنکور تجربی چه خدماتی ارائه می دهد؟

مشاوری که داوطلب برای کنکور تجربی انتخاب می کنه یه سری وظایف مشخص داره که طبق اون خدماتی رو به داوطلبان ارائه میده. این خدمات شامل موارد زیر میشن:

  • مشاور تمام نکات طلایی و تکنیک های مطالعه موثر رو به داوطلب آموزش میده تا به بهبود عملکرد مطالعاتی اون ها کمک کنه.
  • مشاوره کمک می کنه تا داوطلب بتونه با مشکلات تحصیلی خودش مواجه بشه و تو حل این مشکل به اون راهنمایی و راهکار میده. همچنین هر اطلاعاتی که راجبه کنکور تجربی لازمه به داوطلب ارائه میده. در این صورت داوطلب می تونه با اطلاعات جدید درمورد ساختار آزمون و تغییرات جدید، برای خودش برنامه ریزی و مشکلاتشو حل کنه.
  • یکی از کارایی که مشاورها انجام میدن، دادن انگیزه به داوطلب و بالا بردن اعتماد به نفس اون ها است تا بتونن تو کنکور موفق بشن و امیدشون رو از دست ندن.

مشاورهای کنکور تجربی از منابع معتبر و اطلاعات به روز استفاده می کنن تا بتونن طبق اون نیازهای هر داوطلب رو برآورده کنن. یکی از وظایف اصلی هر مشاور این هست که بتونه به موقع و مناسب مطالب و نکات طلایی رو برای دانش آموز توضیح بده.

بدون مشاوره کنکور تجربی ممکن است چه اشتباهاتی داشته باشید؟

بعضی از دانش آموزها و داوطلب های کنکور تجربی تصور می کنن می تونن بدون مشاور به خوبی پیش برن چون همیشه نمره خوبی تو درس هاشون می گیرن و خوب هم تست می زنن. اما باید بگیم که این تصور کاملا اشتباهه. تو خوش بینانه ترین حالت اگه فرد باهوش باشه، تو مسیر درس خوندن ناامید نشه و از هدفش صرف نظر نکنه باز هم باید زمان و انرژی زیادی رو برای آزمون و خطا و کشف راه های مطمئن بذاره تا بتونه نتیجه بگیره.

اما حالا شما حالتی رو تصور کنین یک فرد متخصص بیاد اطلاعات و تجربیاتی که طی سال ها جمع کرده، در اختیار شما بذاره و شما رو تو برنامه ریزی، مطالعه صحیح، تست زدن اصولی، انتخاب رشته تحصیلی و غیره کمک کنه. قطعا به این شکل تو زمان کمتر و صرف انرژی کمتر بدون این که دچار اشتباه بشین، می تونین به اون موفقیتی که می خواین دست پیدا کنین.

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور

همه شما می‌دونید که شکل درس خوندن واسه امتحانات کلاسی، با درس خوندن واسه کنکور خیلی با هم فرق داره. این تضاد تو شیوه درس خوندن، خصوصاً واسه دانش‌آموزان سال دوازدهم که باید هم زمان تو یک سال هر دو روش مطالعه رو داشته باشند، می‌تونه دردسر ساز بشه. اینا رو گفتیم تا برسیم به این حرف که ایجاد هماهنگی بین این دو روش متضاد مطالعه وظیفه مشاوره.

مشاوره تو برنامه‌‌ای که براتون انجام میده عنوان می‌کنه که چه ساعت‌هایی درس رو برای آزمون‌های مدرسه بخونید‌ و چه زمانی رو به مطالعه برای کنکور اختصاص بدید. به چند تا نکته درباره شیوه درس خوندن که مشاور براتون شرح میده اشاره می‌کنیم.

● برای کنکور نیاز نیست کل کتاب رو حفظ باشید اما لازمه که هیچ نکته‌ای از کتاب رو جا نندازید. پس در مطالعه برای کنکور باید ریزبین‌تر باشید. پاورقی، زیرنویس‌ عکس و همه و همه رو باید ببینید و به خاطر بسپارید.

● مرور کردن رو نباید فراموش کنید. تکرار مباحث از اصلی‌ترین روش‌های مطالعه برای کنکوره. مشاوره برنامه‌ریزی کاری می‌کنه که شما چندین بار کتاب‌ها رو تا قبل از کنکور مرور کنید.

● مطالعه بدون تست زدن هیچ فایده‌ای براتون نداره. همون طور که دقیقاً تست زدن بعد از مطالعه همون درس هم هیچ فایده‌ای نداره. پس چیکار کنیم؟ مشاوره با برنامه‌ریزی که انجام میده، به شما میگه که تست مرتبط با هر درس رو چه مدت بعد از مطالعه اون درس بزنید. این تکنیک خیلی مهمه و می‌تونید این روش رو با داشتن بهترین مشاور کنکور تجربی، تجربه کنید.

بهترین منابع زیست دوازدهم را در اینجا مطالعه کنید.

اگر دوست دارین از بهترین روش‌ها برای مطالعه کنکور آگاه بشین و با نکات طلایی و نحوه مطالعه برای کنکور آشنا بشین، به مقاله زیر مقاله کنین.

12 روش مطالعه کنکور برای موفقیت تضمینی

آیا بدون مشاوره تحصیلی میشه موفق شد؟ 

شاید استثناهایی دیده باشید که بدون داشتن یه مشاوره تحصیلی به رشته مورد علاقه‌شون رسیده باشند اما این کلیت داره. عقل حکم می‌کنه که استثنا رو کنار بزارید. اگه بهترین مواد اولیه کیک رو در اختیار داشته باشید اما دستور پخت کیک رو ندونید، نمی‌تونید کیک خوشمزه‌ای بپزید. مشخصه که در مورد کنکور هم همینطوره. شما اگه جامع‌ترین کتب کنکور رو تهیه کنید اما دستور و نحوه مطالعه کردن اون‌ها رو بلد نباشید، نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شه. پس با همین مثال متوجه شدید که بهترین مشاوره تحصیلی کنکور تجربی چقدر می‌تونه براتون مفید باشه. شما می‌تونین از الف مشاور، مشاوره تحصیلی دریافت کنین و توی دوره 7 روز مشاوره رایگان الف مشاور شرکت کنین تا بتونین از سردرگمی نجات پیدا کنین و مسیرتون رو مشخص کنین.

مشاوره تحصیلی

نکات طلایی مشاوره برنامه ریزی کنکور

نکات طلایی مشاوره برنامه‌ریزی کنکور تجربی

اغلب داوطلبان رشته تجربی رویای دستیابی به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی را دارند. پس باید یه برنامه‌ریزی کامل و در عین حال کاربردی داشته باشند. نکاتی که مشاوره برنامه‌ریزی کنکور به شما آموزش میده شامل موارد زیر میشه.

1. باید از عواملی که تمرکزتون رو بر هم می‌زنه دور شید. حتماً یه جای مناسب رو برای مطالعه در نظر بگیرید. توجه کنید که شلوغی فضای اطرافتون هم می‌تونه باعث عدم تمرکز شما بشه.

2. تهیه کردن کلی کتاب تست از منابع مختلف فایده‌ای جز سردرگم شدن شما نداره. در این صورت با انبوهی از کتاب‌ها روبرو هستید و چون فرصت کافی برای تست زنی همه کتاب‌ها رو ندارید، دچار استرس می‌شید. یه مشاور برنامه‌ریزی کنکور بهترین و جامع‌ترین منابع را به شما معرفی می‌کنه.

3. مشاور کنکور به شما تکنیک‌های تست زنی رو یاد میده. البته برای آموزش تکنیک‌های تست زنی، نسخه واحدی وجود نداره، بلکه با توجه به استعداد و شرایط هر دانش آموز، مناسب‌ترین روش رو بهش یاد میده. نکته مهمش اینه که علاوه بر تکنیک‌های تست زنی سرعت تست زدن شما رو هم افزایش میده.

4. منظم و پیوسته مطالعه داشتن از نکات طلایی مشاوره برنامه‌ریزی کنکور محسوب میشه. حتماً شنیدید که میگن رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. در مورد مطالعه برای سال کنکور هم باید پیوسته درس بخونید. اینکه تو یه هفته برنامه خیلی فشرده‌ای داشته باشید و یک هفته در کل از درس فاصله بگیرید، فایده‌ای براتون نداره. مشاور، منسجم‌ترین برنامه را براتون تعریف می‌کنه که هم حداکثر فایده از زمان عایدتون بشه و هم فرصت استراحت و تجدید قوا داشته باشید.

5. روش‌ها و به عبارتی قلق مطالعه هر درس با درس دیگه فرق داره. مشاوره با توجه به هر درس به شما یاد میده که چطوری اون درس رو به خاطر بسپارید. مثلاً تو درس زیست شناسی نسبت به درس ادبیات، باید نکته برداری‌های بیشتری انجام بشه.

6. دوره و تکرار کردن هر مبحث درسی تو فواصل منظم، می‌تونه اون مطالب رو تو ذهنتون حک کنه. مشاور، بهترین برنامه‌ریزی رو برای تثبیت مطالب تو ذهن شما ارائه میده.

می‌تونید تو دوره‌های برنامه ریزی کنکور الف مشاور، شرکت کنید و از خدمات کنکور الف مشاور بهره‌مند شوید.

مشاوره انتخاب رشته

چگونه مشاور کنکور تجربی خوب پیدا کنیم؟

خیلی از شما ممکنه تصور کنید پیدا کردن مشاوره کنکور تجربی خوب کار سختی نیست. به مرکز مشاوره کنکور مراجعه می‌کنیم و می‌گیم به یه مشاوره تحصیلی برای کنکور احتیاج داریم. به همین راحتی؟! خیر، در بالا هم اشاره کردیم مشاور کنکور یه کار تخصصیه و اگه کسی تو حوزه کاریش کار بلد نباشه عمر و زحمات یک سال شما رو هدر می‌ده. حالا چطور یه مشاور خوب پیدا کنید.

1.اول باید از تجربه رتبه‌های برتر کنکور استفاده کنید و از مشاوره‌های اون افراد بهره‌ بگیرید.

2.به یه مرکز مشاوره کنکور که مورد تایید خیلی از افراد باشه اعتماد کنید و از نظرات مشاوران تحصیلی اون مرکز استفاده کنید.

3.راه سوم اینه که خودتون امتحان کنید. اغلب مشاوره‌های تحصیلی حرفه‌ای که به کار خودشون اطمینان دارند یه دوره برنامه‌ریزی رایگان ارائه میدن که افراد خودشون رو محک بزنند تا متوجه شن، آیا با این مشاوره نتیجه مطلوبی به دست میارند یا خیر. پس توصیه می‌کنیم دوره هفت روزه رایگان مجموعه ما رو از دست ندید.

اگه بعد خوندن این مقاله تصمیم گرفتید با برنامه‌ریزی پیش برید و نیاز به مشاوره کنکور تجربی رو واسه رسیدن به اهداف تحصیلی‌تون احساس کردید، پیشنهاد می‌کنیم وقتو از دست ندید با پشتیبانی سایت ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌ها و دوره‌های مشاوره‌ای رایگان مجموعه ما بهره مند بشید.

بهترین منابع کنکور تجربی

نام درس

نام کتاب

کد کتاب

سال چاپ

ضریب

زمین شناسی

زمین شناسی (یازدهم)

111237

1402

1

ریاضی

ریاضی 1 (دهم)

110211

1401

7

ریاضی 2 (یازدهم)

111211

1402

7

ریاضی 3 (دوازدهم)

112211

1403

7

زیست شناسی

زیست شناسی 1 (دهم)

110216

1401

 

12

زیست شناسی 2 (یازدهم)

111216

1402

 

12

زیست شناسی 3 (دوازدهم)

112216

1403

 

12

فیزیک

فیزیک 1 (دهم)

110214

1401

 

7

فیزیک 2 (یازدهم)

111244

1402

7

فیزیک 3 (دوازدهم)

112244

1403

 

7

شیمی

شیمی 1 (دهم)

110210

1401

9

شیمی 2 (یازدهم)

111210

1402

9

شیمی 3 (دوازدهم)

112210

1403

9

در صورت تمایل می‌توانید عضو کانال تلگرامی الف مشاور شوید و از آخرین اخبار کنکور مطلع شوید.

فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!