بهترین منابع زیست دوازدهم

بهترین منابع زیست دوازدهم؛ با این منابع تو کنکور موفق شو!

به نظرتون بهترین منابع زیست دوازدهم برای کنکور و امتحان نهایی چه منابعی هستن؟ زیست دوازدهم سرنوشت سازه، میتونه رتبت رو عوض کنه و اگه بتونی این درس رو درصد بالا بزنی، خیلی برد کردی. همین باعث شده تا من با کمک مشاورای کارکشته الف مشاور، یه لیست از بهترین منابع زیست دوازدهم رو جمع کنم و تو این مقاله بهت معرفی کنم.

اگه دنبال یه کتاب و منبع مناسب برای خوندن زیست دوازدهم هستی و بین این همه کتاب نمیدونی کدوم رو انتخاب کنی، با من تا آخر این مطلب همراه باش تا علاوه بر اینکه چند تا کتاب درست و حسابی بهت معرفی می‌کنم، بهت می گم که چطور باید کتاب زیست مناسب خودت رو مطالعه کنی.

چرا انتخاب بهترین منبع برای درس زیست مهم است؟

انتخاب یه منبع مناسب برای مطالعه کنکور یا امتحان نهایی میتونه سرنوشت ساز بشه و مسیرت رو به کل عوض کنه. اگه نتونی یه کتاب درست انتخاب کنی، کلی از وقتت هدر میره و همین توی نتیجه نهایی بهت ضربه میزنه. برای همین بهت پیشنهاد می کنم تا از کتاب هایی که توی این مقاله معرفی می کنیم استفاده کنی تا بتونی بهترین بازدهی رو از مطالعه خودت داشته باشی.

اگر یه دانش آمز تجربی هستی مسلما انتخاب منبع مناسب برای مطالعه از دغدغه‌های اصلی‌ات هست. تو مطلب زیر ما در مورد بهترین منابع کنکور تجربی صحبت کرده‌ایم. کافیه کلیک کنی.

منابع کنکور تجربی

یک کتاب زیست استاندارد چه ویژگی های باید داشته باشد؟

یه کتاب استاندارد زیست، ویژگی‌های زیادی داره که باعث میشه تا به انتخاب مناسب برای مطالعه توی سطوح مختلف تبدیل بشه. هر کتاب کمک درسی با توجه به استفاده‌ای که داره متفاوته و باید بر اساس نیاز خودت تصمیم بگیری که کدوم یکی رو انتخاب کنی.

  • اگه دنبال یه کتاب کمک درسی برای آزمون های نهایی هستی، کتاب زیست مد نظرت باید نمونه سوال های تشریحی، آزمون های نهایی سال های قبل و درسنامه های کامل داشته باشه.
  • اگه دنبال کتاب مناسب برای مطالعه کنکور هستی، بهت پیشنهاد می‌کنم از کتابی استفاده کنی که نمونه سوال های تستی داره، از آزمون های قلمچی استفاده کرده و درسنامه اون هم خلاصه محور و نکته برداری شدست.
  • آخر از همه اگه دنبال کتاب کمک درسی برای یادگیری تست زنی و پیشرفت توی این حوزه ای، بهترین انتخاب ممکن یه کتاب با تمرکز روی تست های چهار گزینه ایه که تعداد زیادی تست رو همراه با جواب های کامل بهت ارائه می کنه.
  • علاوه بر این موارد باید بدونی که ضعف اصلیت چی و توی چه موضوعی ریشه داره؟ اگه کنکوری هستی چقدر زمان برای مطالعه زیست داری؟ سطح علمی و دانش فعلیت چقدره؟ مشکل اصلیت حل تسته یا درک مطلب؟

داشتن برنامه مناسب و اصولی برای موفقیت در کنکور یکی از الزامی‌ترین مواردی است که باید در نظر بگیرید. برنامه ریزی کنکور الف مشاور یکی از بهترین برنامه ریزی‌ها جهت موفقیت در کنکور است. کافیست در دوره 7 روزه رایگان الف مشاور شرکت کنید.

بهترین مناسب زیست دوازدهم – کتاب زیست جامع خیلی سبز

اولین کتاب که معرفی میکنم، یه کتاب دو جلدیه که به سری کتاب های پینوکیو هم معروفه. جلد اول کتاب 3628 تا تست با طبقه بندی های مختلف و موضوعات متفاوت داره که همش به یه روش استاندارد و طبق آزمون های سراسری طراحی شده. این جلد سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم رو شامل میشه.

جلد دوم یه پاسخ نامه تشریحیه که همه جواب هارو به کامل ترین شکل ممکن توضیح داده. این پاسخ نامه، همه نکات تست ها رو از جهات مختلف بررسی کرده و مطلب های مهم و کنکوری رو هم بولد کرده تا راحت تر پیداشون کنی. تازه توی جلد دوم زیست جامع خیلی سبز، درسنامه های جدولی داریم که برای مرور سریع و به یاد آوردن نکات خیلی به درد میخوره.

لف مشاور با برگذاری یه دوره 7 روزه رایگان مشاوره تحصیلی، این امکان رو برای تمام بچه‌ها فراهم کرده تا بتونن در 7 روز راه و روش مناسب خودشون رو پیدا کنن. کافیست امتحان کنین.

زیست جامع خیلی سبز به درد چه کسایی میخوره؟

این  کتاب برای همه دسته بندی های توصیه میشه، فرقی نمیکنه چند ماهه مطالعه میکنی و توی این حوزه علم آنچانی نداری یا اینکه خیلی حرفه ای شدی. داشتن تست های چالشی، درسنامه های خلاصه شده و جواب های تشریحی باعث شده که این کتاب یکی از بهترین منابع زیست دوازدهم باشه.

بهترین مناسب زیست دوازدهم – کتاب ۱۰۰۰ تست جامع زیست شناسی

کتاب بعدی، 1000 تست جامع زیست شناسی از نشر دریافته که 20 تا آزمون 50 سوالی داره. همه این آزمون ها مشابه کنکور سراسری طراحی شدن و بعد از هر آزمون هم پاسخ نامه تشریحی کاملی وجود داره که بهش سر بزن.

1000 تست جامع زیست شناسی به درد چه کسایی میخوره؟

این کتاب رو میشه به عنوان یکی از بهترین مناب زیست دوازدهم برای افرادی دونست که آزمون های آزمایشی زیادی رو انجام دادن و مطالعه کاملی هم داشتن و حالا می خوان برای کنکور آماده بشن. تست های زیاد، آزمون های جامع و جواب های کامل باعث شده تا این کتابی بهترین تو نوع خودش باشه.

بهترین مناسب زیست دوازدهم – کتاب زیست شناسی میکرو نقره ای گاج

آخرین منبع زیست دوازدهم، کتاب زیست شناسی میکرو نقره ای گاجه. این کتاب روال کتاب های سابق میکرو طبق بندی رو داره ولی تفاوت اصلیش اینه که روی درسنامه ها تاکید بیشتری داره و اینکه بر خلاف میکروطلایی ها کتاب جامعی نیست و بیشتر نقش مکمل داره. کتاب های پایه دهم و یازدهم توی دو تا جلد متفاوت از دوازدهم تدوین شدن.

هر جلد کتاب بیشتر از 2200 تا تست طبقه بندی شده داره که هر کدوم رو با خوندن درسنامه و کتابی درسی میشه حل کرد. درسنامه های کتاب نکته برداری شدن و با خوندن اون ها میتونی نکاتی رو بفهمی که توی کتاب اصلی هم نبوده و این مورد خیلی میتونه توی پیشرفتت کمک کنه.

مشاوره کنکور تجربی الف مشاور یکی از بهترین مشاوره‌ها در زمینه درسی و تحصیلی است که باعث می‌شود تا دانش آموز رمز و راز موفقیت در کنکور رو بدون کم و کاستی بیاموزد.

جمع بندی نهایی منابع کمک درسی زیست دوازدهم

در آخر میشه گفت که بهترین منبع زیست دوازدهم به نظر شخصی و نیاز های خودت بستگی داره. اگه که به دنبال یه کتاب تست زنی و مکمل هستی، زیست شناسی میکرو نقره ای گاج رو بهت پیشنهاد می کنم. 1000 تست جامع زیست شناسی می تونه یکی از بهترین گزینه ها برای آمادگی کنکور و آزمون ها باشه. زیست جامع خیلی سبز هم بهترین و جامع ترین کتابه که برای شروع از پایه مناسبه.

تو این محتوا سعی داشتم تا به صورت کامل درباره بهترین منابع زیست دوازدهم حرف بزنم، ویژگی های یه کتاب زیست استاندارد رو بهت بگم و بهت کمک کنم تا بدونی چرا انتخاب یه منبع مناسب برای زیست انقدر مهمه. از اینکه تا آخر با من و الف مشاور همراه بودی ممنونم. اگر مایلی میتونی تو کانال تلگرامی الف مشاور عضو بشی.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
دلیل اهمیت محاسبات سریع ریاضی
چگونه محاسبات ریاضی را سریع انجام دهیم؟
بهترین مشاوره کنکور در تهران
بهترین مشاوره کنکور در تهران
برنامه ریزی کنکور تجربی
اصول برنامه ریزی کنکور تجربی- قبولی پزشکی تضمینی
بهترین منابع کنکور انسانی 1403
بهترین و جامع ترین منابع کنکور انسانی 1403
بیش فعالی
نحوه برنامه ریزی درسی برای افراد دچار بیش فعالی
راهنمای مشاوره انتخاب رشته کنکور
راهنمای مشاوره انتخاب رشته 1403
اصول برنامه ریزی کنکور ریاضی
هر آنچه باید درباره برنامه ریزی کنکور ریاضی بدانید!
اصول برنامه ریزی کنکور انسانی
صفر تا صد اصول برنامه ریزی کنکور انسانی
بهترین منابع زیست دوازدهم
بهترین منابع زیست دوازدهم؛ با این منابع تو کنکور موفق شو!
بهترین منابع زیست یازدهم
معرفی بهترین منابع زیست یازدهم! با این منابع تو کنکور موفق شو!
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان کامل واقعی و تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!