بهترین منابع زیست یازدهم

معرفی بهترین منابع زیست یازدهم! با این منابع تو کنکور موفق شو!

چه کتاب‌هایی رو برای زیست یازدهم باید بخونم؟ به حتم این سوال ذهنت رو درگیر کرده و دنبال یه سری کتاب میگردی تا بتونی با استفاده ازشون، زیست یازدهم رو کامل یاد بگیری و برای کنکور آماده باشی. خب تو این مقاله من با کمک مشاورهای حرفه‌ای الف مشاور تمام کتاب‌های مناسب و بهترین مناسب زیست یازدهم رو بررسی کردم و آخرش رسیدم به چهار تا کتابی اصلی از انتشارات خیلی سبز، گاج و نشر الگو که هر کدوم با روش خودشون زیست یازدهم رو جمع بندی کردن.

تا آخر محتوا با من و الف مشاور همراه باش تا بهترین منابع زیست یازدهم تجربی رو بهت معرفی کنم.

اهمیت انتخاب بهترین منبع برای درس زیست

انتخاب بهترین منبع برای درس زیست میتونه تعیین کننده رتبه کنکورت باشه و اگه از کتاب کمک درسی مناسبی استفاده نکنی، حتی توی امتحان نهایی هم نمیتونی نمره قبولی بگیری. به همین دلیل بهت پیشنهاد می‌کنم که کتابی درسی خودت رو درست انتخاب کنی.

الف مشاور با برگذاری یه دوره 7 روزه رایگان مشاوره تحصیلی، این امکان رو برای تمام بچه‌ها فراهم کرده تا بتونن در 7 روز راه و روش مناسب خودشون رو پیدا کنن. کافیست امتحان کنین.

ویژگی های کتاب زیست استاندارد

یه کتاب کمک درسی استاندارد باید ویژگی های مختلفی داشته باشه تا بشه ازش به عنوان یکی از کتاب های اصلی برای مطالعه استفاده کرد. از مهمترین این ویژگی ها میشه به داشتن درسنامه، تست، سوالات تشریحی و سوالات پایانی اشاره کرد.

بهترین منابع زیست یازدهم – کتاب زیست شناسی یازدهم تجربی خیلی سبز

اولین منبع زیست یازدهم که خیلی اونو بهترین کتابی زیست هم میدونن، زیست شناسی خیلی سبزه. این کتاب سال ۹۶ چاپ شده و سر جمع ۷۶۸ صفحه هست، همین نشون میده که با خوندن اون زیست یازدهم رو حفظ میشی و میبینی که دیگه هیچ مشکلی توی نمره بالا گرفتن نداری.

مشاوره کنکور تجربی الف مشاور یکی از بهترین مشاوره‌ها در زمینه درسی و تحصیلی است که باعث می‌شود تا دانش آموز رمز و راز موفقیت در کنکور رو بدون کم و کاستی بیاموزد.

نوع نوشتار و روش آموزشی زیست یازدهم خیلی سبز

روش آموزشی زیست شناسی یازدهم خیلی سبز به این صورته که اول از همه توی هر فصل چند تا درسنامه ارایه شده و بعد از اون هم یه سری تست از همون مطالب درسنامه داده.

بعد کتاب دوباره سراغ همون فصل میره و چند صفحه درسنامه و یه تعداد سوال و تست دیگه ارایه میده. این روند تا آخر فصل ادامه داره که دقیقا بر خلاف کتابی های سابق و نظام قدیم خیلی سبز هست. توی سری جدید کتابی های خیلی سبز دیگه درسنامه توی بخش پاسخ های تشریحی نیست و به بخش تست ها متقل شده.

چرا زیست یازدهم خیلی سبز؟

یکی از ویژگی های مثبت اصلی کتابی های خیلی سبز که درسنامه دارن، اینه که بیش از حد سراغ حاشیه نرفته و به چیزای بی اهمیتی پرداخت نداشته. همین باعث شده که الکی حجم دروس زیاد نشه و وقتت رو هدر نده. در اصل میشه گفت که درسنامه های خیلی سبز یه بخش توضیحات اضافی و تکمیلی برای دروس کتاب هست که تونسته متن اصلی کتاب رو شفاف سازی کنه، بخش هایی که شاید برای خیلی از دانش آموزا مبهم بوده و کامل متوجه درس نشدن.

بعد از تموم شدن درسنامه و تست های هر فصل، آخر هر فصل یه سری تست تکمیلی و ترکیبی وجود دارد که مخصوص کنکور طراحی شده، البته یه سری از این تست ها یه جوری طراحی شدن که فقط با خوندن فصل های بعدی میتونی اون رو حل کنی. برای همین بهت پیشنهاد می کنم که بعد از تموم کردن کل تست ها و فصل نامه های کتاب، دوباره سراغ تست های تکمیلی آخر هر فصل بری و اونا رو حل کنی.

بهترین منابع زیست یازدهم – کتاب سیر تا پیاز زیست یازدهم

کتاب بعدی که محبوبیت خیلی زیادی داره، سیر تا پیاز زیست یازدهم تجربیه. این کتاب توسط انتشارات گاج عرضه شده و سال ۹۶ به چاپ رسیده. ۵۴۴ صفحه داره که نشون میده محتوا فشرده و چکیده هست. این منبع زیست یازدهم شامل درسنامه، تست و حتی سوالای تشریحی میشه که مخصوص امتحان طراحی شدن.

ویژگی های کتاب سیز تا پیاز زیست یازدهم

۱۴۱۶ تا سوال تستی داره که تقریبا با تعداد سوالای تستی میکرو گاج برابری می کنه ولی جواب هایی که داره خیلی جامع نیستن و به صورت خلاصه و کلی گفته شدن. حتی خیلی از سوالا هم خلاصه شدن و ساده سازی شدن که باعث شده هم حجم کتاب کم بشه و هم اینکه همه چیز بدون توضیحات اضافه باشه.

کتاب اول هر فصل یه درسنامه داره و بعدش هم یه سری سوال از همون درسنامه ارایه شده. در کل کتاب ۲۴ تا درسنامه داریم که به شدت کامل و جامع هستن. از طرف دیگه ۱۳۲۰ تا هم سوال تشریحی وجود داره که برای دانش آموزان مناسبه.

سیر تا پیاز زیست یازدهم برای چه کسایی مناسبه؟

طبق چیزی که گفتم و مطالعه کردی، میشه فهمید که یه جورایی میشه این کتاب بیشتر مناسب کساییه که برای امتحان نهایی می خونن و نمیتونه به عنوان منبع اصلی برای مطالعه توی کنکور استفاده بشه. اگه دانش آموزی و برای امتحان نهایی یا میان ترم دنبال یه کتابی خوب و فشرده میگردی، این کتاب یکی از بهترین منابع زیست یازدهم براته.

اگر یه دانش آمز تجربی هستی مسلما انتخاب منبع مناسب برای مطالعه از دغدغه‌های اصلی‌ات هست. تو مطلب زیر ما در مورد بهترین منابع کنکور تجربی صحبت کرده‌ایم. کافیه کلیک کنی.

منابع کنکور تجربی

بهترین منابع زیست یازدهم – کتاب زیست یازدهم نشر الگو

کتاب سوم زیست یازدهم از نشر الگو هستش که سال ۹۶ چاپ شده و ۸۴۸ صفحس. این کتاب درسی با ۲۶۰۰ تست بیشترین تعداد تست رو از بین رقیب های خودش داره و توی این حوزه از هر نظر برتره. توی هر فصل اول شاهد درسنامه هستیم و مثل همیشه یه سری تست از مطالب همون درسنامه بهت داده میشه. بعدش هم دوباره یه سری درسنامه جدید از مطلب درسی جدید و یه سری تست تالیفی که باید کامل کنی.

آخر هر فصل کتابی سه بعدی زیست یازدهم از نشر الگو، تست های کنکور سراسری سال های اخیر رو شاهد هستیم که همشون مرتبط با زیست هست و حل کردن اونا می تونه به پیشرفتت خیلی کمک کنه. تازه یه سری از تست از آزمون های آزمایشی مثل گزینه دو و قلمچی آورده شدن تا بیشتر از همیشه پیشرفت کنی.

داشتن برنامه مناسب و اصولی برای موفقیت در کنکور یکی از الزامی‌ترین مواردی است که باید در نظر بگیرید. برنامه ریزی کنکور الف مشاور یکی از بهترین برنامه ریزی‌ها جهت موفقیت در کنکور است. کافیست در دوره 7 روزه رایگان الف مشاور شرکت کنید.

زیست یازدهم نشر الگو برای چه کسایی مناسبه؟

اگه دنبال یه منبع تست قوی برای زیست یازدهم تجربی میگردی و نمیخوای کلی کتاب مختلف برای اینکار بخری، بهت پیشنهاد میکنم با خرید زیست یازدهم از نشر الگو خیال خودت رو راحت کنی. علاوه بر اینکه کلی تست داره، همه تست ها سطح بندی شدن و توی سه سطح مختلف A، B و C دسته بندی شدن تا بتونی راحت ازشون استفاده کنی.

بهترین منابع زیست یازدهم – کتاب زیست یازدهم تجربی میکرو گاج

آخرین کتابی، از ناشر میکرو گاج میکرو زیست یازدهم چاپ ۹۶ هستش که شامل ۱۴۰۰ تست میشه. این کتابی کمک درسی هم مثل کتابی های قبلی سوالات تستی، تشریحی و درسنامه های کامل و عمیق داره. کتابی های میکرو طبقه بندی گاج برای کسایی مناسبیه که تسلط نسبی رو هر درس دارن و تنها نیاز دارن که یادآوری بشه و یه مطالعه جزیی داشته باشن. پس اگه تو هم از این دسته افرادی، استفاده از این کتاب کمک درسی رو بهت پیشنهاد می کنم.

منابع منتخب زیست از نظر رتبه برتر ها

اگه بدونی که نظر رتبه های کنکور درباره منابع منتخب زیست چیه، میتونی انتخاب بهتری داشته باشی و دیگه از هر چیزی که انتخاب کردی هم مطمئن میشی.

  • منبع زیست برای داوطلبان ضعیف: زیست تک پایه خیلی سبز یا سیر تا پیاز
  • منبع زیست برای داوطلبان متوسط: خیلی سبز یا نشر الگو
  • منبع زیست برای داوطلبان حرفه ای: زیست شناسی خیلی سبز یا جامع آی کیو گاج
  • منبع زیست برای داوطلبان دقیقه نودی: جمع بندی زیست شناسی کنکور خیلی سبز

میخوای بدونی چه جوری رتبه برتر بشی؟ کافیه یه سر به لینک زیر بزنی.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

جمع بندی نهایی منابع کمک درسی زیست یازدهم

در آخر میشه گفت که برای مطالعه کامل زیست یازدهم برای کنکور بهترین کتاب درسی از خیلی سبزه، اگه دنبال مطالعه برای امتحان نهایی هستی بهت پیشنهاد می کنم که از سیر تا پیاز استفاده کنی. زیست یازدهم نشر الگو رو هم میشه بهترین کتاب برای تست زدن و حرفه ای شدن توی تست ها دونست.

از اینکه تا آخر این مطلب همراه من و الف مشاور بودی ممنون. تو این محتوا سعی داشتیم تا بهترین منابع زیست یازدهم تجربی رو بهت معرفی کنیم تا با خیال راحت فقط شروع به مطالعه کنی. اگر مایلی میتونی تو کانال تلگرامی الف مشاور عضو بشی و از اخبار به روز کنکور آگاه بشی.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
دلیل اهمیت محاسبات سریع ریاضی
چگونه محاسبات ریاضی را سریع انجام دهیم؟
بهترین مشاوره کنکور در تهران
بهترین مشاوره کنکور در تهران
برنامه ریزی کنکور تجربی
اصول برنامه ریزی کنکور تجربی- قبولی پزشکی تضمینی
بهترین منابع کنکور انسانی 1403
بهترین و جامع ترین منابع کنکور انسانی 1403
بیش فعالی
نحوه برنامه ریزی درسی برای افراد دچار بیش فعالی
راهنمای مشاوره انتخاب رشته کنکور
راهنمای مشاوره انتخاب رشته 1403
اصول برنامه ریزی کنکور ریاضی
هر آنچه باید درباره برنامه ریزی کنکور ریاضی بدانید!
اصول برنامه ریزی کنکور انسانی
صفر تا صد اصول برنامه ریزی کنکور انسانی
بهترین منابع زیست دوازدهم
بهترین منابع زیست دوازدهم؛ با این منابع تو کنکور موفق شو!
بهترین منابع زیست یازدهم
معرفی بهترین منابع زیست یازدهم! با این منابع تو کنکور موفق شو!
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان کامل واقعی و تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!