مثل رتبه برتر‌ها شیمی را مطالعه کن!

شیمی جزو دروس تخصصی رشته ریاضی و تجربی میباشد و در تعیین رتبه آزمون سراسری داوطلب بسیار تاثیرگذار است. عدم یادگیری و مطالعه نادرست درس شیمی یکی از چالش های بزرگ محصلان و شرکت کنندگان کنکور سراسری میباشد. از این رو آکادمی الف مشاور به نحوه صحیح مطالعه درس شیمی با شما صحبت میکند و مشکل شما را در مطالعه این درس برطرف میکند.

9 نکته طلایی در مطالعه درس شیمی

درس شیمی  از دو بخش مسئله و متن تشکیل شده که هر بخش برای پاسخگویی نیاز به مهارت خاصی دارد. برای مطالعه درس شیمی موارد زیرا را به خوبی در نظر بگیرید و به آنها عمل کنید.

نکته اول

حتما برای خلاصه نویسی و یادداشت نکات مهم دفترچه یادداشتی تهیه کنید. پس از وارد کردن نکات سعی کنید آنها را هر چند وقت یه بار مرور کنید. سعی کنید لحن خلاصه نویسی ساده و قابل فهم باشد.

در شیمی را چگونه مطالعه کنیم؟

نکته دوم

بهتر است ابتدا مطلب درس را مطالعه کنید و سپس به حل مسائل شیمی بپردازید زیرا هنگامی که به متن درس مسلط باشید، بهتر میتوانید مسائل را تجزیه و تحلیل کنید.

نکته سوم

سعی کنید ابتدا متن درس را به صورت روزنامه وار مطالعه کنید و سپس برای بار دوم نکات مهم و کلیدواژه ها را با دقت مطالعه کنید و زیر آن خط بکشید.  با این کار شما میتوانید بهتر با مفهوم و محتوای درس آشنا شوید.

نکته چهارم

پس از اینکه مطلب مورد نظر را مطالعه کردید، سوال های متعدد طرح کنید و به آنها پاسخ دهید. یادگیری تئوری شما با این روش تقویت میشود و از زوایای مختلف مطلب را مورد بررسی قرار می دهید.

نکته پنجم

فصل های اول و دوم درس شیمی  اساسا مفهومی و حفظی است که بهترین منبع برای این فصول کتاب درسی میباشد. ساماندهی کتاب درسی نسبت به کتاب های کمک درسی منظم تر است. پس توجه کنید که هیچ گاه برای اولین بار مطالعه متن درس را با کتاب کمک درسی  شروع نکنید.

در شیمی را چگونه مطالعه کنیم؟

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کلیک کنید.

نکته ششم

در مورد حل مسائل شیمی بهتر است با تمرکز بالا و تکیه بر دانسته های خود سعی در پاسخ دهی آن داشته باشید. بهتر است برای شروع به حل مسائل داخل کتاب بپردازید و سپس با تجزیه و تحلیل سوالات آنها را مورد بررسی قرار دهید. سپس می توانید برای تمرین بیشتر از مسائل کتاب های کمک درسی استفاده کنید.

نکته هفتم

پس از مطالعه و تمرین مسائل شیمی، می توانید چند تست زمان دار تعیین کنید و در زمان مشخصی به آنها پاسخ دهید. سپس تست ها را به صورت تخصصی ارزیابی کنید. سوالاتی را که اشتباه به جواب رسیده، وقت بگذارید و به راه حل درست برسید و سوالاتی که وقت گیر بوده اند را دوباره بررسی کنید و راه حل کوتاه تری را برای جوابدهی پیدا کنید.

نکته هشتم

سوالاتی که دشوار، وقت گیر و مهم هستند را علامت گذاری کنید تا در هنگام مرور سوالات ابتدا به بررسی آنها بپردازید.

نکته نهم

توصیه الف مشاور به شما داوطلبین کنکور سراسری این است که بهترین زمان مطالعه تان را به درس شیمی اختصاص دهید. مطالعه درس شیمی به تمرکز و دقت بالایی نیاز دارد و مطالعه از روی بی حوصلگی و خستگی، بی فایده و بی نتیجه است.

در شیمی را چگونه مطالعه کنیم؟

کلام آخر با الف مشاور

تمام توصیه های گفته شده در زمینه مطالعه درس شیمی را جدی بگیرید و برای رسیدن به بهترین عملکردتان در بخش شیمی کنکور تلاش کنید. برای اینکه به نتیجه مطلوب در تست زنی زمان دار درس شیمی برسید، مسیر سختی را در پیش دارید که با تمرین و ممارست میتوانید به آن دست یابید. داشتن یک مشاور تحصیلی میتواند در هموار ساختن مسیر هدفتان بسیار موثر و تاثیر گذار باشد. الف مشاور با بکارگیری مشاورین برتر کنکور سراسری و قبولی های متعدد رتبه برتری ها، بهترین مشاور تحصیلی شما خواهد بود. از آنجایی که هدف اصلی الف مشاور خدمت رسانی به محصلین و داوطلبین کنکور سراسری است، مشاوره تحصیلی رایگان 7 روزه را برای تمامی افراد با توجه به هدف و علاقه ای که دارند، فراهم کرده است.

برای اطلاع بیشتر میتوانید با مشاورین ما در الف مشاور تماس حاصل فرمایید یا اینستاگرام الف مشاور را دنبال کنید. با تشکر از توجه و همراهی شما.

با آرزوی موفقیت شما داوطلب عزیز

گروه تخصصی مشاوره کنکور الف مشاور

7 دیدگاه دربارهٔ «مثل رتبه برتر‌ها شیمی را مطالعه کن!»

  1. همیشه شیمی برام تو کنکور مثل یه کابووس بود و خیلی استرس خوندشو داشتم با این مقاله امید گرفتم و متوجه شدم که من راه اشتباه و میرفتم و باید چطور بخونمش که بتونم اصولی و از پایه بفهمم .ممنمون که تکنیکای تخصصی ارائه دادین

  2. وقتتون بخیر
    من یه مشکلی دارم اینه که نمیتونم درست خلاصه برداری کنم یهو که به خ.دم میام مبیبینم که تمام مطالب رو توی برگه خلاصه نویسی ام وارد کردم. باید چیکار کنم؟
    دانش اموز سال دهمم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *