مشاوره تحصیلی انلاین انتخاب رشته نهم

مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته نهم به دهم- سال دهم چه رشته‌ای را انتخاب کنم؟

انتخاب رشته تحصیلی برای سال دهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا این انتخاب بر روی تمام جنبه‌های زندگی  فرد تاثیر می‌گذارد. بنابراین اگر فرد دچار اشتباه شود، بهترین سال‌های زندگی او هدر می‌رود. انتخاب رشته نهم به دهم بسیار حساس و مهم است. به همین خاطر بحث دریافت بهترین مشاوره تحصیلی آنلاین برای سال نهم پر‌اهمیت است. با ما همراه باشید. ما در الف مشاور به شما برای انتخاب بهترین رشته تحصیلی کمک می‌کنیم.

استفاده از مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته نهم چه اهمیتی دارد؟ 

به چه دلیل باید از مشاوره آنلاین انتخاب رشته نهم استفاده کرد؟ چرا انتخاب رشته نهم به دهم اهمیت زیادی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب رشته برای سال دهم به دلیل اینکه جزو حساس‌ترین انتخاب‌ها است و زندگی تحصیلی و شغلی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بسیار پر اهمیت است. برای انتخاب رشته خود در سال دهم نباید سرسری و فقط بر اساس حرف‌های دیگران و بدون اطلاع از رشته‌های تحصیلی، یک رشته را انتخاب کنید. 

بنابراین برای اینکه دچار استرس و اضطراب در هنگام انتخاب رشته خود نشوید، بهتر است از مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته نهم به دهم استفاده کنید.

در مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته دانش آموزان می‌توانند با رشته‌های تحصیلی در سال دهم و بازار کار هر کدام از آنها، مشاغل هر رشته و موارد مختلف دیگری به طور کامل آشنا شوند. مشاوره آنلاین انتخاب رشته نهم باعث می‌شود تا دانش آموزان به طور کامل با رشته‌های تحصیلی آشنا شوند و با توجه به علاقه و استعداد خود بهترین انتخاب رشته را انجام دهند. همچنین مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته مناسب دانش آموزانی است که نمی‌تواند به طور حضوری در جلسات مشاوره شرکت کنند. بنابراین با توجه به اهمیت بالای استفاده از مشاوره برای انتخاب رشته دریافت مشاوره آنلاین انتخاب رشته گزینه بسیار مناسبی است.

برای شرکت در طرح مشاوره تحصیلی رایگان کلیک کنید!

چرا بعضی از افراد به دریافت مشاوره آنلاین انتخاب رشته نهم تمایل بیشتری دارند؟

از آنجایی که به دلیل مشکلات فراوان از جمله شیوع بیماری همه گیر، رفت و آمد، عدم دسترسی به مرکز مشاوره ، اهمیت داشتن مشاوره خوب برای انتخاب رشته حساس در پایه دهم و … بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنند. همچنین با فراگیری همه جانبه ارتباطات به صورت مجازی دانش آموزان ترجیح می‌دهند که از مزایای مشاوره انتخاب رشته آنلاین بره‌مند شوند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های استفاده از مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته اشاره می‌کنیم:

 1. کاهش هزینه‌ها
 2. مقرون به صرفه
 3. کاهش محدودیت‌ها
 4. عدم نیاز به حضور فیزیکی و مشکلات آن
 5. گستردگی امکانات

ویژگی‌های بهترین مشاور ارائه دهنده خدمات مشاوره آنلاین انتخاب رشته

به نظر شما یک مشاور آنلاین انتخاب رشته باید چه ویژگی‌های داشته باشد تا بهترین باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یک فرد مشاور باید اطلاعات دقیق و به روزی از رشته‌‌های تحصیلی داشته باشد تا دانش آموزان بتوانند با اطلاعات درست و دقیق مشاور به درستی تصمیم بگیرند. شما باید در مورد مشاوری که انتخاب می‌کنید به درستی تحقیق و پرس و جو کنید تا مطمئن شوید که اطلاعات او به روز و یک فرد مورد اعتماد است. همچنین یک مشاور باید به طور دقیق از تمام رشته‌های دانشگاهی، بازار کار و مشاغل آنها اطلاعات دقیقی داشته باشد. یک مشاور آنلاین خوب باید دانشگاه‌های برتر هر رشته دانشگاهی را بشناسد و بتواند موقعیت‌های شغلی هر رشته شرح دهد. رفتار یک مشاور باید مناسب و صمیمانه و گفتار آن ساده باشد. همچنین یک مشاور باید حس مسئولیت و تعهد به کار داشته باشد.

شما با برقراری ارتباط به صورت آنلاین می‌توانید از خدمات مشاوره انتخاب رشته بهره‌مند شوید.

امکانات استفاده از مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته

 • معرفی کامل رشته‌های تحصیلی،دانشگاهی و دانشگاه‌ها
 • دست‌یابی به چارت درسی رشته‌ها
 • کسب اطلاع دقیق از تمامی رشته‌ها و آشنایی با رشته‌های جدید
 • آموزش و ارائه نحوه صحیح انتخاب رشته
 • آشنایی با ضوابط و شرایط پذیرش هر رشته
 • و …

بهترین مرکز مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته نهم در ایران چه مرکزی است؟

خدمات مشاوره آنلاین برای مشاوره تحصیلی انتخاب رشته پایه نهم به دهم در مراکز مشاوره مختلفی ارائه می‌شود. اما بهترین مرکز مشاوره آنلاین چه نوع مرکزی است؟ چه نوع خدماتی را باید به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد؟

از آنجایی که مشاوره تحصیلی آنلاین باید تمامی نیازهای دانش آموزان را برای یک انتخاب عالی برآورده سازد، باید خدمات با کیفیتی را ارائه دهد. همچنین باید خدمات آنها مقرون به صرفه باشد تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند. از طرفی فرد مشاور باید مورد اعتماد باشد و بهترین مشاوره خود را در اختیار شما قرار دهد و شما هیچ نگرانی در این رابطه نداشته باشید.

مشاوره تحصیلی آنلاین انتخاب رشته نهم

اطلاعات کامل رشته‌ها و گرایش‌های نهم به دهم

انتخاب رشته تحصیلی خود در پایه دهم دری به سمت انتخاب رشته‌های بیشمار دانشگاهی است. بنابراین باید در انتخاب رشته خود بی‌نهایت دقت کنید. شما باید آگاهی کاملی از تمامی رشته‌های تحصیلی داشته باشید. همچنین باید گرایش‌ها و مشاغل هر رشته را بدانید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید. ما با همراه باشید. در ادامه به معرفی تمامی رشته‌های تحصیلی پایه دهم می‌پردازیم.

معرفی کامل رشته علوم ریاضی فیزیک

یکی از رشته‌های شاخه نظری در دوره متوسطه دوم، رشته علوم ریاضی است. همانطور که از اسم این رشته پیداست، تمرکز آن بیشتر بر روی دروس محاسباتی فیزیک و ریاضی است. از شرایط ورود به رشته ریاضی امتیاز آزمون هدایت تحصیلی، نمرات درس فیزیک و ریاضی و کسب حد نصاب معدل سه سال اول متوسطه است. رشته‌های دانشگاهی این رشته، بیشتر رشته‌های مهندسی، فیزیک و ریاضی است.

اگر تمایل دارید درباره شرایط ورود به رشته ریاضی، معدل لازم جهت ورود به این رشته، دروس رشته ریاضی و نمرات ورود به این رشته اطلاعات دقیقی کسب کنید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود رایگان pdf معرفی کامل رشته ریاضی و فیزیک

دانلود رایگان pdf رشته‌های دانشگاهی و آینده شغلی رشته ریاضی 

معرفی کامل رشته علوم تجربی

رشته علوم تجربی یکی از رشته‌های پر‌طرفدار شاخه نظری است. مباحث این رشته در مورد علوم طبیعی و تجربی است. اگر به علوم آزمایشگاهی و زیستی، بدن انسان و موجودات زنده علاقه دارید، می‌توانید این رشته را انتخاب کنید.

جهت دریافت اطلاعات دقیق در مورد رشته تجربی اعم از دروس این رشته، شرایط ورود، محیط کار، آینده شغلی، آینده تحصیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود رایگان pdf معرفی کامل رشته علوم تجربی

دانلود رایگان pdf رشته‌های دانشگاهی رشته تجربی

معرفی کامل رشته علوم انسانی

رشته انسانی یکی از رشته‌های نظری است. مباحث این رشته بیشتر حول ادبیات و عربی است. اگر به قاضی شدن ، وکیل شدن و … فکر می‌کنید و به دروس ادبیات فارسی، تاریخ ادبیات، عربی و … علاقه دارید، بهتر است به طور دقیق‌تر این رشته را بررسی کنید.

جهت دریافت اطلاعات دقیق اعم از معرفی کامل رشته علوم انسانی، شرایط ورود به این رشته، دروس آن و … روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود رایگان pdf معرفی کامل رشته علوم انسانی

دانلود رایگان pdf رشته‌های دانشگاهی رشته علوم انسانی

معرفی کامل رشته هنر

یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها در متوسطه دوم، رشته هنر است. رشته هنر زیر شاخه‌های بسیاری دارد. برای ورود به این رشته داشتن تجربه و استعداد هنری بسیار اهمیت دارد. از پرطرفدارترین رشته‌های هنر می‌توان به رشته نقاشی، مجسمه‌سازی، رشته سینما، گرافیک، طراحی صحنه، بازیگری، موسیقی، موسیقی ایرانی و موسیقی جهانی اشاره کرد. ما در ادامه به معرفی شاخه‌های رشته هنر در هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش می‌پردازیم.

دانلود رایگان pdf معرفی رشته‌های دبیرستانی رشته هنر

دانلود رایگان pdf معرفی سیر تا پیاز رشته‌های دانشگاهی رشته هنر

سوالات متعدد درباره انتخاب رشته نهم به دهم

 • رشته تجربی بهتر است یا رشته ریاضی؟

ما این مقاله به طور کامل هر دو رشته تجربی و ریاضی را معرفی کرده‌ایم. این دو رشته طیف گسترده‌ای از مشاغل و بازارکار کشور را در اختیار دارند. اما انتخاب کدام بهتر است! کاملا به خودتان بستگی دارد. هر فرد با توجه به استعداد و علایق خود باید تصمیم بگیرد. رشته تجربی و ریاضی جزو بهترین رشته‌ها هستند فقط شما باید با توجه به معیار و شرایط خود یک کدام را انتخاب کنید. 

 • برای ورود به دانشگاه‌های نظامی باید چکار کنم؟ چه رشته‌ای را انتخاب کنم؟

تنها دو راه ورود به دانشگاه‌های نظامی وجود دارد. اولین راه ورود این است که شما در رشته دلخواه خود تحصیل کنید سپس برای ادامه تحصیل رشته علوم انتظامی را انتخاب کنید. دومین راه حل این است که شما بعد از اخذ دیپلم در رشته دلخواهتان در فراخوان‌های جذب نیروهای مسلح شرکت کنید و در صورت قبولی وارد دانشگاه نظامی شوید. همچنین باید بدانید که دانشگاه‌های نظامی مستقل از ساختار سازمان سنجش و آموزش و پرورش هستند.

 • می‌خواهم معلم شوم، کدام رشته را انتخاب کنم؟

شغل معلمی یا دبیری بدون محدودیت است. یعنی شما با ورود به هر رشته‌ای می‌توانید معلم شوید. اما باید توجه کنید که تدریس چه درسی مدنظرتان است. به طور مثال اگر می‌خواهید دبیر زیست شوید حتما باید وارد رشته تجربی شوید. همچنین در نظر داشته باشید که افراد در هر دو گروه تجربی و ریاضی می‌توانند برای دبیری دروسی مانند درس شیمی اقدام کنند.

جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور از الف مشاور کلیک کنید. 

نظر تخصصی مشاورین الف مشاور در خصوص انتخاب رشته نهم به سوالات مطرح شده دانش آموزان

❓سوال :

سلام و خسته نباشید پسر دایی بنده کلاس نهم هستش توی انتخاب رشتش مونده چیکار کنه چه رشته ای برداره و اینکه ریاضیش خیلی خوبه و تست زدنش هم خوبه..

❓سوال :

سلام وقت بخیر

من میخوام ازتون یه مشاوره بگیرم

من امسال پایه نهم هستم و انتخاب رشته دارم . من یه دلم میگه برم تجربی ولی از یه طرف میگم نه سخته و این حرفا

مشکل دیگه من اینه که هیچ کس من رو قبول نداره و فقط سرکوفت می‌شنوم مخصوصا از پدرم میگه تو نمیتونی و این حرفا به نظرتون من چیکار کنم؟

❓سوال :

سلام وقتتون بخیر

من کلاس نهم هستم باید برای سال دیگه انتخاب رشته کنم میخوام برم رشته گرافیک میشه بگین این رشته خوبه یا بد ؟

اینکه بازار کارش چطوره ؟

کلام پایانی

دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی برای انتخاب رشته خود می‌توانند از مشاوره انتخاب رشته آنلاین الف مشاور بهره‌مند شوند. در متن بالا به مزایا و خدمات استفاده آنلاین از مشاوره انتخاب رشته به طور دقیق اشاره کرده‌ایم. مشاورین متخصص ما در الف مشاور در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات آنلاین به شما داوطلبین گرامی هستند.

با آرزوی موفقیت برای شما

در صورت تمایل می‌توانید به جمع ما در اینستاگرام الف مشاور بپیوندید.

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
رشته سینما
معرفی سیر تا پیاز رشته سینما و 4 گرایش آن
صفر تا صد رشته اعضای مصنوعی
برنامه ریزی درسی راه رسیدن به معدل 20
تغذیه کنکوری ها
هر آنچه که باید درباره تغذیه کنکوری ها بدانید!
رشته حقوق
معرفی صفر تا صد رشته حقوق
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
بازارکار رشته گفتار درمانی
معرفی صفر تا صد رشته گفتار درمانی
معرفی رشته اقیانوس شناسی
رشته بیوتکنولوژی
معرفی صفر تا صد رشته بیوتکنولوژی
همه چیز درباره رشته مامایی
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی

سلام وقت بخیر من نمره ی هفتم 18.95صدم هشتم19.36صدم و اگر نهم و 19.70یا 80بیارم میشه رفت تجربی

ادمین الف مشاور
مدیر
ادمین الف مشاور
پاسخ به  مهدی

نمرات شما بالا و خوبه… سعی و تلاشت رو بکن تا بهتر از دیروزت بشی تا به هدفی که داری برسی….

احمد
احمد

امروز هدایت تحصیلی شهریور اومد انسانی زده بله ولی خط تیره زده قضیه چیه؟ تجربی و ریاضی خیر و خط تیره ولی این یکی بله و خط تیره اس

ملیکا
ملیکا

سلام خسته نباشید من کلاس نهم هستم ومیخوام برم دهم من بین سه تارشته گیر کردم وواقعا نمیدونم چجوری تصمیم بگیرم رشته طراحی دوخت ، معماری داخلی ، فتو گرافیک
من به معماری داخلی علاقه دارم واحساس میکنم توانایی شو هم دارم ولی میترسم
طراحی دوخت دوست دارم ولی استعداد در نقاشی کردن ندارم ودر ایران هم کار شغلی خوبی نداره و خوانواده سختگیری هم دارم وفتو گرافیک هم نمیدونم انتخاب درستی هست یانه

ادمین الف مشاور
مدیر
ادمین الف مشاور
پاسخ به  ملیکا

سلام دوست عزیزم… برای اینکه بتونی بهترین انتخاب رو از بین گزینه هایی که داری انجام بدی باید با توجه به شرایط، علاقه، بازارکار و تیپ شخصیتیت یکی رو انتخاب کنی… اگر نمیتونی خودت تصمیم بگیری تو چت آنلاین مشخصاتتو برای ما بفرس

مبینا
مبینا

سلام خسته نباشید
من هم میتونم رشته ی علوم تجربی انتخاب کنم و هم رشته علوم انسانی
ریاضی ۱۷ و ۱۸ و علوم و مطالعات ، پیام های آسمانی ،فارسی هم همینطور
خانوادم میگن هرکدومیخوای هگون رو انتخاب کن هیچ مخالفتی با انتخاب هیچکدوم از رشته ندارن
ولی نمیدونم کدمو بردارم، احساس میکنم تجربی سخته و نمیتونم
و از انسانی علاقه آنچنانی ندارم

Taheri b
Taheri b

وقت بخیر
من میخوام وارد رشته هنر بشم ولی نمیدونم انتخابم درسته یا نه!😥
راهنمایی میکنید🙏

ادمین الف مشاور
مدیر
ادمین الف مشاور
پاسخ به  Taheri b

سلام دوست عزیز… برای انتخاب رشته باید عوامل مختلفی رو در نظر بگیری… اگر برای انتخاب رشته ات سردرگمی میتونی با متخصصان ما ارتباط برقرار کنی
مشاوره انتخاب رشته

مونشید
مونشید

سلام وقت بخیر برای انتخاب رشته بین دو رشته ریاضی و انسانی موندم. اصلا نمیدونم چطور انتخاب رشته کنم.😑😥

ادمین الف مشاور
مدیر
ادمین الف مشاور
پاسخ به  مونشید

سلام دوست عزیز… بهتره که ببینی تو چه رشته ای علاقه و استعداد داری و بعد تمام تلاشتو بکنی…

فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!