افزایش سرعت تست زنی

چگونه سرعت تست زنی خود را افزایش دهیم؟

تست زنی برای کنکور رو میشه یکی از مهمترین عوامل موثر روی نتیجه نهایی کنکور و مدیریت زمان دونست. اگه بتونی این مورد رو رعایت کنی و تست ها رو سریع تر بزنی قطعا نتیجه بهتری میگیری و بازدهی بهتری داری. حالا با من همراه باش تا درباره روش های افزایش سرعت تست زدن و تسلط به سوالات بیشتر حرف بزنم.

تست زنی برای کنکور (چگونه برای کنکور تست بزنیم؟)

چطور برای کنکور تست بزنیم؟ تست زنی برای کنکور رو چطور انجام بدم؟ شاید این سوالا برای تو هم پیش اومده باشه و من اینجا با کمک مشاورین الف مشاور و کلی تحقیق، بهترین روش های افزایش سرعت تست زنی رو پیدا کردم تا بهت معرفی کنم و ازشون استفاده کنی.

بی نظیرترین راه های افزایش سرعت تست زنی

چه راه‌هایی برای افزایش سرعت تست زنی وجود دارد؟ بهترین تکنیک‌های تست زنی برای افزایش سرعت تست زنی چیه؟ با ما در ادامه همراه شو.

بهترین تکنیک های افزایش سرعت تست زنی

تست زنی به طور مداوم

اولین مورد، تست زدن به صورت مداوم هست. اینکه به صورت روزمره و هفتگی یه برنامه مشخص داشته باشی و همیشه تست بزنی تا دست و مغزت به تست زدن عادت کنه، یکی از مهمترین المان های پیشرفت در تست زدنه. اینکار باعث میشه تا سریع تر سوالا رو درک کنی و سریع تر هم گزینه ها رو تیک بزنی، پس یادت نره به صورت مداوم تست بزنی.

اندازه گیری زمان تست زنی

اندازه گرفتن زمان تست زدن، میتونه به پیشرفت سریعت کمک کنه و با اینکار بازدهی و سرعت خودت رو میسنجی و همیشه میتونی جای پیشرفت خودت رو بررسی کنی و ببینی که باید روی کدوم بخش تمرکز کنی. پس همیشه زمان تست زنی رو اندازه گیری کن و هر بار که تست جدید میزنی اونو با دفعات قبلت مقایسه کن.

یادگیری تکنیک های پیشرفته تست زنی

تست زدن فقط بحث مهارت و علمت توی اون زمینه نیست و یه بخش مهم هم استفاده از جدیدترین متدها و تکنیک های پیشرفته تست زدنه. برای اینکه بتونی از این تکنیک ها استفاده کنی میتونی با تیم مجرب الف مشاور مشورت کنی و از اونا کمک بگیری تا تو رو تو این زمینه راهنمایی کنن و به نسبت رشته، درس و مجموعه درسی خودت بهترین تکنیک رو بهت معرفی کنن.

چهت دریافت مشاوره تحصیلی از الف مشاور کلیک کن!

آشنایی با تیپ سوالات کنکور

برای اینکه بتونی با تیپ سوالات کنکور آشنا بشی، بهترین کار تدوام داشتن توی تست زدن و زدن تست های مختلف از دوره های متفاوت هست. باید از سال های گذشته تست بزنی، آزمون های تستی مختلف شرکت کنی و با همه جور سوالات آشنا بشی تا بتونی سوالات کنکور رو تو مشتت بگیری.

تقویت قدرت تست زنی

تقویت قدرت تست زنی به تمام عواملی که گفتم بستگی داره ولی از همه مهمتر پشتکار و تلاش خودته که اثرگذاره، پس با انرژی و هدفمند شروع کن تا بتونی به اون چیزی که میخوای برسی و وسط راه کم نیاری.

اولویت بندی کردن تست‌ها

همیشه یادت باشه قبل از اینکه تست زدن روش شروع کنی، زمانی که در اختیارت داری رو حساب کنی و ببینی برای هر درس و هر بخش مثل تخصصی یا عمومی، چقدر وقت داری و باید تمرکزت رو روی کدوم بخش و کدوم درس بزاری. الویت بندی برای اینکار در بهترین حالت باعث میشه که با خیال راحت تست بزنی و در بدترین حالت که وقت کم میاری هم باعث میشه تا تست های مهم رو زده باشی و موارد کم اهمیت باقی بمونن.

اگر یه برنامه دقیق و جامع برای کنکور نداری کافیه رو برنامه ریزی کنکور الف مشاور کلیک کنی و بهترین برنامه کنکور مختص به خودت رو دریافت کنی.

شبیه سازی کنکور برای خود

شاید بشه این مورد رو مهمترین دونست. اگه بتونی شرایط کنکور رو برای خودت شبیه سازی کنی و توی یه اتاق بشینی و حس کنی که مثل یه داوطلب سر جلسه کنکور هستی مزیت های زیادی برات داره. اول از همه میتونه استرست رو برای جلسه کنکور کاهش بده، راحت تر تست میزنی و دیگه نگران مدیریت تایم نیستی و هزار تا مورد دیگه.

از همه مهمتر یه محیطی داری که میتونی همه چیز رو توش تست کنی و اگه شکست بخوری هم اشکالی نداره، چرا که کلی وقت برای جبران اشتباهات داری.

بهترین روش ها برای بالا بردن سرعت مطالعه

چگونه به سرعت بالا در تست زدن برسیم؟

برای افزایش سرعت تست زنی باید به مراحل زیر توجه کنی. در ادامه به تمامی مراحل تست زنی با سرعت بیشتر در کنکور می‌پردازیم.

تسلط کامل به کتاب و مفاهیم درسی

اولین موردی که باید برای رسیدن به سرعت بالا در تست زنی انجام بدی، مسلط شدن به کتاب و مفاهیم درسی به صورت کامله. اینطوری بهت بگم که باید کل کتابای مرتبط به رشته خودت رو بلد باشی و اون موقع میتونی با قدرت تست بزنی و علم خودت رو به کار بگیری و با بدست آوردن مهارت و ترکیب کردنش با تکنیک های جدید، بهترین نتیجه رو دریافت کنی. حالا کتابای درسیت رو حسابی بخون که بهترین راه برای شروعه.

حل تست آموزشی

حل کردن تست های آموزشی هم میتونه یکی از روش های مناسب برای افزایش قدرت در تست زنی باشه که میتونه تمرکزت رو افزایش بده و خیلی از مباحث رو هم یاد بگیری و با یه تیر دو نشون بزنی.

حل تست بیشتر برای تسلط بر مبحث

اگه توی یه مبحث بخصوص لنگ میزنی و میدونی که مشکل داری، بهترین کار حل کردن تست های بیشتره. اگه بازم مشکل داشت، تست های بیشتری حل کن تا جایی که دیگه هیچ گیری توی کارت نباشه. اینطوری به محبث مد نظرت مسلط میشی و سرعت تست زنیت هم بیشتر میشه. بهتره از تست‌های تالیفی معتبر و کتب تست زنی جامع و معتبر استفاده کنین.

تحلیل تست‌ها

تحلیل و بررسی نتیجه تست ها باعث میشه که نقاط ضعفت رو بفهمی، بدونی کجاها کم گذاشتی و جوابای درست رو بدونی و همه اینا باعث میشه که بازدهیت بیشتر بشه و توی تست های بعدی بهتر از قبل باشی. پس همیشه یادت باشه بعد از اینکه تست زدی، تحلیل کردن تست خیلی مهمه و فراموشش نکنی.

حل تست سرعت و زمان‌دار

استفاده کردن از کرنومتر و حل کردن تست های زمان دار، میتونه سرعتت رو توی تست زنی افزایش بده و مجبورت کنه که سریع تر از همیشه کار کنی.

اگر با بهترین تکنیک‌های تست زنی آشنایی ندارین، می‌تونین به مقاله زیر مراجعه کنین.

بهترین تکنیک‌های تست زنی در کنکور

تو این محتوا سعی کردم تمام مواردی که میتونه توی تست زنی کمکت کنه رو بگم تا بتونی سریع تر، دقیق تر و بهتر تست بزنی. برای اینکه به شکل اصولی تست زنی سریع رو یاد بگیری و بتونی بهترین بهره رو از تکنیک های جدید تست زنی ببری، از مشاورای تیم الف مشاور کمک بگیر. ممنونم تا آخر این مطلب باهام همراه بودی.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنین
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
چطور زیست را 20 بگیریم؟
8 قدم تا 20 گرفتن زیست نهایی
انتخاب رشته ریاضی
بهترین راهنمای جامع انتخاب رشته ریاضی کنکور 1403 + مشاوره انتخاب رشته ریاضی
پردرآمدترین رشته های ریاضی
پردرآمدترین رشته های ریاضی| 13 شغل پردرآمد رشته ریاضی 
شغل های رشته ریاضی برای خانم ها
راهنمای مشاوره انتخاب رشته کنکور
راهنمای مشاوره انتخاب رشته 1403
چگونه درس بخوانیم تا 20 بگیریم؟
چگونه درس بخوانیم تا 20 بگیریم؟
بهترین منابع کنکور تجربی 1403
بهترین و جامع ترین منابع کنکور تجربی 1403
بهترین تحلیل منابع کنکور
بهترین و کامل‌ترین تحلیل منابع کنکور 1403
افزایش دقت
راه های افزایش دقت و تمرکز در حین درس خواندن
بدون مشاور خودت برنامه ریزی کن.
چطور برنامه ریزی درسی کنیم؟ بدون کمک گرفتن از مشاور
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان کامل واقعی و تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!