دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1403

رشته ریاضی یکی از گروه‌های آزمایشی می‌باشد که متقاضیان زیادی برای تحصیل در دانشگاه دارد. اگر به دنبال توضیحات و نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی هستید، دفترچه انتخاب رشته ریاضی را از سایت سنجش به نشانی sanjesh.org دریافت کنید و تمامی جزئیات مربوط به نحوه انتخاب رشته و جدول‌های کد رشته محل‌های دارای ظرفیت و شرایط پذیرش دانشگاه‌ها در این دفترچه قرار گرفته است. با بررسی دقیق این دفترچه می‌توانید شرایط پذیرش دانشجو، نحوه استفاده از سهمیه و ایثارگری و همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های روزانه، شبانه، پردیس، نیمه خصوصی و پیام نور، غیر انتفاعی و مجازی را مشاهده نمائید. در ادامه این مقاله با جزئیات بیشتر دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی آشنا خواهید شد.

مشاوره تحصیلی الف مشاور! کافیست یک بار امتحان کنید تا تفاوت برنامه درسی و موفقیت را با سایر برنامه ریزی‌ها ببینید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری رشته ریاضی

با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org می‌توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی را به همراه کد رشته‌های محل و ظرفیت پذیرش و دوره‌های هر کد رشته را مشاهده کنید. داوطلبان رشته ریاضی می‌توانند 150 کد رشته محل را طبق سلیقه و علایق خود در این دفترچه انتخاب کنند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1403

لینک دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی چند روز بعد از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری فعال می‌شود. داوطلبین بعد از انتشار دفترچه باید به مرحله حیاتی و مهم انتخاب رشته بروند. توجه داشته باشید که در نتایج نهایی کنکور سراسری اولین رشته محل دارای ظرفیت به عنوان محل قبولی نهایی مشخص می‌شود.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1403 معمولا اواسط مرداد ماه و چندی بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور منتشر می‌شود.

جهت انتخاب رشته مناسب و اصولی، باید بتوانید به طور دقیق کارنامه کنکور را بررسی و تحلیل کنید. جهت این امر بهمقاله زیر مراجعه کنید.

تحلیل کارنامه کنکور

آشنایی با دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

هر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری به سه بخش اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. در بخش اول که بخش اصلی و مهم دفترچه است، می‌توانید انتخاب رشته و کارنامه دریافتی با اطلاعات خود را مشاهده کنید. در بخش دوم و سوم اطلاعات رشته‌ها و دانشگاه‌های پذیرش دانشجو مشخص شده است.

بخش اول دفترچه انتخاب رشته ریاضی

این بخش برای تمامی گروه‌های کنکور یکسان می‌باشد. در این بخش فرایند مربوط به پذیرش دانشجو، شرایط و ضوابط دانشگاه‌ها و توضیحاتی در رابطه با کارنامه، نحوه انتخاب دانشجو در هر دانشگاه مشخص شده است. در این بخش توضیحاتی مرتبط با سهمیه نوشته شده است که اگر داوطلب قصد استفاده از سهمیه‌هایی نظیر سهمیه بومی، رزمندگی، جانبازی و یا شهدا را دارد، می‌بایست توضیحات و ضوابط لازم در هر استان و دانشگاه را در این قسمت بررسی نماید. علاوه بر تمامی این موارد، اگر به درستی قادر به انتخاب رشته نیستید با مشاهده این بخش که به صورت عملی مراحل را به شما نشان می‌دهد به راحتی انتخاب رشته خود را انجام دهید.

توجه کنید که تمامی اطلاعات مربوط به رشته و دانشگاه‌ها به ترتیب حروف الفبا لیست می‌شوند و ارجعیتی بین آنها وجود نخواهد داشت.

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته ریاضی

در بخش دوم معرفی دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه‌های غیر انتفاعی و پیام نور می‌باشد. علاوه بر اینها، اطلاعات مربوط به رشته‌ها در بخش دوم قابل بررسی می‌باشد. ذکر این نکته الزامی است که بدانید در کنکور سراسری علاوه بر رتبه داوطلب در آزمون سراسری، می‌توانید با سوابق تحصیلی بدون آزمون در دانشگاه مذکور وارد و انتخاب رشته کنید. از طرفی می‌توانید در دانشگاه‌های شبانه و غیر انتفاعی نیز با این ویژگی‌ها پذیرش شوید. دانشگاه‌های سراسری در دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، دوره‌های مجازی، غیر انتفاعی و پیام نور دانشجو می‌پذیرد.

بخش سوم دفترچه انتخاب رشته ریاضی

در بخش سوم دفترچه شما می‌توانید سوالات رایجی که برای داوطلبین وجود دارد را مشاهده نمائید. برخی از این سوالات شامل:

  1. امکانات رفاهی هر دانشگاه به چه صورت است؟
  2. آیا دانشگاه‌های شبانه برای دانشجوها مجهز به خوابگاه اختصاصی می‌باشند؟
  3. هر دانشگاه شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو دارد؟
  4. برای دانشجوهای قبولی برتر، آیا دانشگاه شرایط خاصی در نظر می‌گیرد؟

یکی از موارد مهمی که در مرحله نخست انتخاب رشته هر داوطلب باید به آن توجه داشته باشد، وضعیت مجاز شدن برای انتخاب رشته می‌باشد که با مشاهده کارنامه‌های اعلام نتایج می‌توان وضعیت مجاز شدن خود را مشاهده کنید.

در قسمت انتهایی دفترچه راهنمای رشته‌های کنکور ریاضی فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی در سایت سنجش را مشاهده خوهید کرد که به عنوان فرم پیش‌نویس قرار گرفته است و داوطلبان می‌توانند برای جلوگیری از خطا یا هر گونه مشکل ابتدا این فرم را تکمیل کنند و درصورت اطمینان خاطر از کد رشته‌ها و … فرم اصلی را تکمیل نمایند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1403

حتما قبل انتخاب رشته دانشگاهی به تمامی بندها، قوانین، کد محل رشته‌ها و … توجه کنید. برای آشنایی با دفترچه انتخاب رشته کنکور، بهتر است دفترچه انتخاب رشته سال گذشته را نیز مطالعه کنید. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1403

در صورت انتشار دفترچه انتخاب رشته ریاضی 1403 توسط سازمان سنجش، لینک بالا فعال می‌شود.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی

در فرآیند انتخاب رشته کنکور ریاضی، اولویت‌های انتخابی رشته مورد نظر هر داوطلب به ترتیب از بالا به پایین مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اولین کد رشته محلی که دارای ظرفیت می‌باشد نیز محل قبولی داوطلب اعلام می‌شود. لذا توصیه می‌شود در انتخاب رشته و محل، دقت بسیار بالایی داشته باشید و سعی کنید از تجربیات کارشناسان تحصیلی در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری استفاده نمائید تا بتوانید بهترین رشته را مطابق علایق خود انتخاب کنید.

مشاوره انتخاب رشته الف مشاور با وجود راهنمایی های مشاورین باتجربه و خبره در زمینه انتخاب رشته، شاهد موفقیت خود در قبولی در بهترین رشته و دانشگاه متناسب با رتبه خود باشید.

داوطلبینی که در کنکور سراسری گروه آزمایشی رشته ریاضی شرکت نموده‌اند و در زمان مشخص شده کد رشته‌های مورد نظر خود را در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری ثبت کرده‌اند، منتظر زمان اعلام نتایج خود می‌باشند. سازمان سنجش برای آن دسته داوطلبینی که انتخاب رشته کرده‌اند نیز مهلت مجدد انتخاب رشته در نظر گرفته است تا متقاضیانی که قصد ویرایش فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی را دارند نیز بتوانند در این زمان تغییرات لازم را اعمال کنند.

داوطلبانی که در کنکور سراسری ریاضی شرکت کرده‌اند، قادرند طبق لیست رشته‌های کنکور سراسری ریاضی که در دفترچه انتخاب رشته ریاضی قرار گرفته است، در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه‌های پذیرفته شده شروع به تحصیل نمایند.

سخن آخر

انتخاب بهترین رشته و دانشگاه دلخواه شما با وجود کسب رتبه برتر در کنکور امکان پذیر است. هر چقدر تلاش کنید و رتبه برتر شوید؛ انتخاب های بیشتری در پیش رو دارید. مشاوره کنکور ریاضی، برای رتبه برتر شدن و رسیدن به هدفتان الزامی است. وجود بهترین برنامه ریزی برای داوطبان رشته ریاضی از رموز موفقیت در کنکور است.

سوالات پرتکرار

  • دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی چه زمانی است؟

داوطلبین می‌توانند بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته در نیمه دوم مرداد ماه 1403 از طریق سایت سنجش آن را دریافت نمایند.

  • داوطلبان کنکور ریاضی چند کد رشته را می‌توانند در فرم خود انتخاب کنند؟

 تمامی داوطلبین کنکور سراسری ریاضی می‌توانند 150 کد رشته محل را انتخاب کنند.

  • دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی شامل چه قسمت‌هایی می‌شود؟

تمامی بخش‌های مهم اعم از شرایط و ضوابط انتخاب رشته، لیست کد رشته محل، جنسیت، ظرفیت پذیرش با توضیحات کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی اعمال شده است.

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنکور می‌توانید در کانال تلگرامی الف مشاور عضو شوید.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
معرفی 10 دانشگاه پزشکی برتر ایران
معرفی و رتبه بندی 10 دانشگاه علوم پزشکی برتر ایران 1403
پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403
ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری
ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری
صفر تا صد نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور
صفر تا صد نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور 1403
رشته سینما
معرفی سیر تا پیاز رشته سینما و 4 گرایش آن
صفر تا صد رشته اعضای مصنوعی
برنامه ریزی درسی راه رسیدن به معدل 20
تغذیه کنکوری ها
هر آنچه که باید درباره تغذیه کنکوری ها بدانید!
رشته حقوق
معرفی صفر تا صد رشته حقوق
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!