بهترین منابع زیست کنکور

بهترین منابع زیست کنکور 1403- بهترین منابع رتبه برترها

زیست جزو مهم‌ترین دروس و سخت‌ترین دروس رشته تجربیه. به طوری که خیلی از دانش آموزان ساعات زیادی رو صرف مطالعه و یادگیری تکنیک‌های زیست می‌کنن. این درس برای بچه‌های تجربی خیلی اهمیت داره. بنابراین انتخاب بهترین منبع مطالعه برای درس زیست واقعا ضروریه. اگر می‌خواین نمره و تراز بالایی رو تو درس زیست کسب کنین و تو این درس بهترین باشین، با ما تا انتهای این مطلب همراه شین. ما در الف مشاور به بهترین منابع زیست کنکور 1403 می‌پردازیم.

اهمیت انتخاب بهترین منابع زیست برای کنکور

شکی نیست که همه دانش آموزان رشته تجربی می‌دونند که مهم‌ترین درس مربوط به رشته‌شون زیست شناسی هست. خیلی از شما ممکنه خط به خط کتاب مدرستون رو حفظ باشید اما وقتی میاید و تست زنی زیست رو آغاز می‌کنید، با سوالات سخت و بسیار چالشی مواجه می‌شید. همین تفاوت بسیار بین متون درسی و سوالات تستی آزمون‌ها، اهمیت انتخاب بهترین منابع زیست رو براتون آشکار می‌کنه. شما باید کتابی رو مطالعه کنید که هم با سطح توانمندی شما سازگار باشه و هم موفقیت شما رو در کنکور تضمین کنه.

ویژگی های کتاب زیست کنکور

بهترین ویژگی های کتاب زیست کنکور

کتاب زیست کنکور باید ویژگی‌های زیر رو حتماً داشته باشه.

●      دارای پاسخنامه تشریحی باشه.

●      از سوال‌های تکراری و چالشی تشکیل شده باشه.

●      سوالات رو بر اساس تعیین سطح دانش آموزان ارائه بده.

●      از سوالات کنکور زیست سال‌های قبل و یا سوالات مشابه اون‌ها استفاده کنه.

●      سوالات بر اساس فصل کتاب و جامع طبقه‌بندی شده باشه.

جهت طراحی بهترین برنامه ریزی درسی کلیک کنید

تعیین سطح علمی، اولین گام در انتخاب منبع

تعیین سطح، به شما کمک می‌کنه تا کتاب رو با توجه به دانش، استعداد و درکی که از کتاب زیست مدرسه دارید، انتخاب کنید و پله پله خودتون رو ارتقا بدید. به همین دلیل باید سطح علمی خودتون رو بشناسید و تعیین کنید. در ادامه ما به این نکته اشاره می‌کنیم.

●      سطح پایین: این گروه از دانش آموزان اغلب تو مفهوم کتب درسی دچار مشکل هستند و از هیچ کتاب کمک درسی و تستی برای تقویت خودشون استفاده نکردند.

●      سطح متوسط: دانش آموزان سطح متوسط، به طور کامل کتاب رو مرور کردند. تا حدودی تست زنی رو انجام دادند اما هنوز به تبحر در تست زنی دست پیدا نکردند.

●      دانش آموزان سطح پیشرفته یا قوی: این گروه از دانش آموزان به مطالب کتب درسی کاملاً مسلط هستند و تکنیک‌های تست زنی زیست شناسی رو با کتب مختلف تمرین کردند. همه تلاششون در اینه که زیست کنکور سراسری رو بالای ۹۰ درصد بزنند.

اگه برای تعیین سطح خودتون، دچار مشکل هستید و نمی‌دونید با کدوم کتاب و برنامه‌ریزی پیش برید، از مشاوره تحصیلی رایگان مجموعه ما استفاده کنید. با شرکت در این دوره کنکوری درس خواندن برای زیست رو آموزش می‌بینید.

بهترین کتاب های زیست کنکور 1403

در ادامه بهترین منابع کتاب‌های زیست کنکور رو نام می‌بریم تا شما با توجه به سطح توانمندی‌های خودتون و زمانی که در اختیار دارید، مناسب‌ترین کتاب را انتخاب کنید. همچنین توصیه میشه که بیشتر از 2 منبع رو مطالعه کنین، چون گیچ میشین و یا زمان کم میارین.

1.    کتاب زیست جامع خیلی سبز

این کتاب دو جلد داره که شامل انواع تست‌های طبقه‌بندی شده، به همراه پاسخنامه است. درسنامه‌ای که در کتاب زیست جامع خیلی سبز ارائه شده، کمک شایانی به مرور مطالب درسی می‌کنه. برای دانش آموزانی که از نظر سطح، در حد متوسط به بالا هستند، سوالات چالشی این کتاب بسیار مناسب بوده و قدرت تجزیه و تحلیل و سرعت تست زنی رو افزایش میده.

همه چیز درباره کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

2.    کتاب زیست پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم خیلی سبز

این سری از کتاب‌های خیلی سبز، بنا به تفکیک هر پایه تالیف شده و شامل درسنامه برای هر فصل از کتب درسی نیز هست. مهم‌ترین ویژگی این کتاب‌ها زبان ساده اون‌هاست که در کنار تست‌های مشابه کنکور، قدرت و تسلط شما رو در تست زنی ارتقا میده.

3.    کتاب سه سطحی زیست شناسی ۳

این کتاب شامل تست‌های چند سال اخیر کنکور سراسری هست که سه سطح مختلف رو شامل می‌شه و شما دانش آموزان پایه ۱۲ می‌تونید با این کتاب دانش خودتون رو محک بزنید.

4.    کتاب آبی زیست شناسی ۱، ۲ و ۳

در این مجموعه از کتاب‌ها، آزمون‌ها و درسنامه‌های منطبق با کتب درسی ارائه شده که شما می‌تونید با توجه به پایه خودتون علاوه بر تست زنی، اطلاعات درسی رو نیز مرور کنید.

5.    کتاب‌های خط فکری

زیست پایه ۱۱ و ۱۲ انتشارات نشر دریافت دارای سوالات کاملا استاندارد، به همراه پاسخنامه تالیفی هست. البته در این کتاب درسنامه ارائه نشده اما پاسخنامه جامع کتاب، می‌تونه بسیاری از نکات درسی رو به شما یادآوری کنه.‌این کتاب به دانش آموزانی که در سطح متوسط و پیشرفته هستند، پیشنهاد میشه.

6.    کتاب‌های نسل جدید زیست شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم

این سری کتاب‌ها که از انتشارات نشر الگو هستند، شامل درسنامه‌های جامعی بوده که می‌تونه به عنوان یک کتاب کمک آموزشی نیز به اون نگاه کرد.‌ مفاهیم درسی رو خیلی عمیق و روان توضیح میده. همچنین دارای سطح مختلف آسان تا سخت هست و انواع آزمون‌های شبه کنکور در اون ارائه شده.

7.    کتاب‌های نسل جدید دو جلدی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم

این کتاب‌ها در حقیقت درسنامه محور هستند و روی بعد آموزش تاکید دارند. این کتاب، اغلب برای دانش آموزان سطح ضعیف و متوسط تالیف شده.

8.    کتاب‌های زیست میکرو طلایی انتشارات گاج

این کتاب دو جلدی، شامل ۳۰۰۰ تست در سطح‌های متوسط تا دشوار بوده که پاسخنامه تشریحی و درسنامه کوتاهی که در اون ارائه شده، می‌تونه در جهت یادآوری مطالب درسی به دانش آموزان کمک شایانی کنه. این کتاب اغلب برای دانش آموزان سطح بالا و پیشرفته طراحی شده اما اگه سطح شما در زیست شناسی ضعیفه، می‌تونید مجموعه کتاب‌های میکرونقره‌ای که بیشتر رو درسنامه تاکید داره رو خریداری نمایید.

بهترین کتاب های جمع بندی کنکور

بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور

رمز موفقیت در درس زیست شناسی رشته تجربی، تکرار، مرور و تست زنی فراوان است. از آنجایی که مجموعه مطالب این درس فرار و نکته به نکته هست، باید به صورت مستمر و حتی روزانه این درس رو مرور کنید. در ادامه چند نمونه از کتب تست زیست که در ماه‌های پایانی سال کنکور، به شما کمک می‌کنه رو نام بردیم.

      کتاب ۱۰۰۰ تست

یکی از بهترین منابع برای مرور و جمع‌بندی زیست کنکور، کتاب هزار تست نشر دریافت است که شامل ۲۰ آزمون به همراه پاسخنامه تشریحی بوده و کمک بسیاری به ارتقای سطح دانش آموزان رشته تجربی می‌کنه.

      کتاب موج آزمون زیست

این کتاب رو انتشارات الگو منتشر کرده که شامل آزمون‌های فصل به فصل، جامع و موضوعی هست. کتاب موج آزمون زیست به عنوان یکی از جامع‌ترین کتب با پیش با سی آزمون از کتاب‌های زیست پایه دهم تا دوازدهم، به عنوان یک منبع جامع برای ماه‌های پایانی کنکور محسوب میشه.

      کتاب‌های آی کیو پلاس انتشارات گاج

برای دانش آموزان سطح بالا که تمایل دارند زیست شناسی رو بالای ۹۰ درصد بزنند، کتاب‌های آی کیو پلاس پیشنهاد می‌شه که شامل تست‌های تکراری و چالش برانگیز کنکور هست.

شما می‌تونید با شرکت در دوره برنامه‌ریزی کنکور ۷ روزه رایگان مجموعه الف مشاور، خیلی بهتر توانمندی‌های خودتون رو بشناسید و مدیریت زمانی رو یاد بگیرید.

 برنامه ریزی کنکور

سخن آخر- بهترین منابع زیست کنکور 1403

زیست مهمترین درس داوطلبان کنکور تجربی هست و با وجود اهمیت بالا، اغلب دانش‌آموزان تو تست زدن این درس مشکل دارند. در این مقاله به معرفی بهترین و جامع‌ترین کتب تست زیست پرداختیم.

با آرزوی موفقیت برای شما داوطلب گرامی 

تلگرام الف مشاور
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
رشته سینما
معرفی سیر تا پیاز رشته سینما و 4 گرایش آن
صفر تا صد رشته اعضای مصنوعی
برنامه ریزی درسی راه رسیدن به معدل 20
تغذیه کنکوری ها
هر آنچه که باید درباره تغذیه کنکوری ها بدانید!
رشته حقوق
معرفی صفر تا صد رشته حقوق
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
اصول و تکنیک های انتخاب رشته کنکور
بازارکار رشته گفتار درمانی
معرفی صفر تا صد رشته گفتار درمانی
معرفی رشته اقیانوس شناسی
رشته بیوتکنولوژی
معرفی صفر تا صد رشته بیوتکنولوژی
همه چیز درباره رشته مامایی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!