خداحافظی با رویابافی و حواس پرتی در هنگام مطالعه

با حواس‌پرتی در هنگام مطالعه خداحافظی کنید…

آیا شما در زمان مطالعه حواستان پرت  میشود؟ آیا افکار عجیب وغریب به ذهنتان خطور میکند؟ رویا بافی و حواس پرتی یکی از معضلات دانش آموزان در حین مطالعه است که تمرکز ذهنی ندارند و هرچه درس می‌خوانند بازدهی خوبی ندارد، شاید شما ذهنتان را درگیر آینده تحصیلی و اتفاقات پیرامون میکنید، حال آنچه باعث می‌شود شما پرنده خیالتان به هر جایی جز درس پر بکشد چیست؟بیایید چند دقیقه با ما در مقاله خداحافظی با حواس پرتی همراه باشید، امیدواریم مشکل رویا بافی و حواس پرتی شما را بتوانیم حل کنیم.

چرا هنگام مطالعه حواسمان پرت میشود؟

عادات اشتباه شما گاهی باعث رویابافی و حواس پرتی در شما میشود، حواس پرتی خود به خود اتفاق نمی افتد، این شمایید که با مدیریت درست می توانید ذهنتان را پرت خیالات و اتفاقات کنید و یا ذهنتان را متمرکز برای درس خواندن کنید، موارد زیر از عادات اشتباه در زمان مطالعه است:

  • دراز کشیدن در حین مطالعه 
  • اشتباه پشت میز نشستن 
  • کند خوانی مطالب درسی 
  • تکلیفی درس خواندن (به این معنا که بدون انگیزه و از سر اجبار درس خواندن)

راه درمان حواس پرتی

قبل از هرچیز برای رهایی از رویابافی باید موارد بالا را کنار بگذارید، حالا چطور می‌شود مسئله مهم خیال پردازی را حل کنیم؟ وقتی به آرامی درس می‌خوانید ذهن شما تمرکز لازم برای دریافت اطلاعات را ندارد، بهترین راه آموزش روش های درست مطالعه است ، ما در الف مشاور در طرح 7 روز مشاوره تحصیلی رایگان این امکان را برای شما دانش آموز عزیز فراهم‌ کرده ایم، بعد از آموزش روش های درست مطالعه، شما باید انگیزه لازم برای درس خواندن داشته باشید، انگیزه خود را تقویت کنید، اعتماد بنفس داشته باشید تا آینده ای موفق برای خود رقم بزنید. برای افزایش انگیزه مقاله تکنیک های بینظیر تقویت انگیزه برای درس خواندن به شما کمک خواهد کرد. مشاوره انگیزشی هم می‌تواند شما را در این مسیر کمک کند، وقتی ذهنتان پرت افکار منفی می شود از درس خواندن دست بکشید و به مکان دیگری بروید، مکانی که برا مطالعه است فقط کاربرد مطالعاتی دارد، باید مکان مطالعه را شرطی کنید، کار های دیگر مثل غذا خوردن، تلفن صحبت کردن و.. باعث حواس پرتی شما میشود، راه درمان رویابافی و حواس پرتی بسیار ساده است، باید مدتی این شرایط را رعایت کنید تا اثر گذار باشد.

برای عدم تمرکز چه باید کرد؟

عوامل مختلفی در رسیدن به موفقیت شما دخیل است،  تمرکز و حواس جمعی یکی از مهمترین عوامل موفق شدن به حساب می آید، و رویابافی و حواس پرتی مانعی برای موفقیت، وقتی شما تمرکز کافی نداشته باشید نمرات بالا کسب نمی کنید، چراکه مطالب و مفاهیم ذهنی آماده می‌خواهند تا درک شوند، بیایید ابتدا هدف برای خود تعیین کنید، انسان بی هدف انگیزه لازم برای ادامه دادن ندارد، هدف گذاری خود اعتماد بنفس بالا می آورد، فردی با اعتماد بنفس و با هدف هرگز مطالعه برایش تکراری نمی‌شود و رویابافی و حواس پرتی به سراغش نمی آید، حال اینکه خستگی هم عدم تمرکز به دنبال دارد، یکی ازعوامل محسوب می شود، خواب کافی یک ساعت درس خواندن شما بالاترین بازدهی به همراه دارد تا چندین ساعت درس بخوانید اما با کمبود خواب، حتما درس خواندن شما کیفیت ندارد، و ذهنتان مدام به خواب و خوابیدن مشغول است، با رعایت این موارد می توانید حد بالای تمرکز را داشته باشید تا درس خواندن شما نتیجه بخش باشد. روش های افزایش تمرکز در مقاله برای تمرکز بهتر، این روش‌های حرفه ای را یاد بگیر! کامل و جامع شرح داده ایم با مراجعه به این مقاله متمرکز و بدون حواس پرتی درس بخوانید.

خیال پردازی کنکور

یکی از مشکلات رایج داوطلبان کنکور می‌تواند همین رویابافی های بی از حد باشد، چرا می‌گوییم بیش از حد، زیرا که رویابافی اگر به اندازه باشد حتی باعث پیشرفت و ترقی می شود، همین تخیل باعث خیلی از اختراعات بشر شده است، اما اگر از حد خود خارج شود می‌تواند به مطالعه داوطلب صدمه بزند، اینکه شما نگران هستید، نتیجه کنکورتان چگونه خواهد شد، دردی از شما دوا نمیکند بلکه باعث اتلاف وقت شما و همچنین افت تحصیلی شما میشود، نتیجه کنکور شما به انگیزه و تلاشتان بستگی دارد، همچنین داشتن یک مشاور که راهنمای شما برای کسب رتبه در کنکور باشد، خیال شما را جمع می کند تا برروی اهدافتان تمرکز کنید و از افکار منفی دور باشید.

سخن پایانی

تمام تلاشمان را کردیم تا بگوییم مسیر موفقیت شما افکار منفی و رویابافی های بیهوده نیست، بلکه آنچه باید به شما کمک کند امیدها، انگیزه ها، و حتی شکست هاست، امیدتونو تقویت کنید ، اعتماد بنفس داشته باشید، شکست هایتان درسی عبرتی باشد برای رسیدن به موفقیت نه مسبب ناامیدی و ایستادن شما بشود، با اراده ای قوی به موفقیت دست پیدا خواهید کرد، الف مشاور همراه همیشگی شما در این مسیر خواهد بود.

اینستاگرام الف مشاور

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
کنکور دانشگاه فرهنگیان
کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان 1403
مشاوره کنکور انسانی
بهترین مشاوره کنکور انسانی
ثبت نام در کنکور سراسری 1403
ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳
بهترین مشاوره کنکور تجربی
بهترین مشاوره کنکور تجربی
انگیزه برای درس خواندن
تکنیک های بی نظیر تقویت انگیزه برای درس خواندن
تسلط کامل بر درس ها یکی از اصول مهم یادگیری است.
چگونه کاملا بر درس ها تسلط داشته باشیم؟ آیا بلد بودن درس ها کافی است؟
روش اصولی مطالعه درس ریاضی
چگونه مانند رتبه برترها درس ریاضی را ۱۰۰ بزنیم؟/۱۲ روش مطالعه درس ریاضی
ماه آخر کنکور را با یادگیری این روش ها سپری کن.
در ماه آخر کنکور چگونه درس بخوانیم؟
صفر تا صد رشته علوم قضایی و شرایط ورود به این رشته
برنامه ریزی کنکور تجربی
اصول برنامه ریزی کنکور تجربی- قبولی پزشکی تضمینی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها