مشاوره کنکور انسانی

قفل موفقیت در کنکور انسانی را با راهکارهای طلایی الف مشاور باز کنید!

در دنیای رقابتی کنکور انسانی، هر داوطلبی به دنبال راه‌هایی برای برتری بر رقبا و دستیابی به بهترین نتایجه. با این حال، مسیر موفقیت به سادگی هموار نیست و نیازمند آمادگی دقیق و مشاوره‌ای کارآمده. در اینجا ما به شما نه تنها استراتژی‌های برتر رو نشون میدیم، بلکه با ارائه راهنمایی‌های اختصاصی، شما رو در فتح قله‌های بلند موفقیت همراهی میکنیم. اگر آماده هستین تا در کنکور انسانی بدرخشین، با ما همراه شوید و قدم در مسیری نو بزارین.

1 (1)

شما شایسته بهترین ها هستید

مشاوره با کارشناسان الف مشاور

1 (4)

ویژگی های مشاور کنکور انسانی برای صعود به قله های موفقیت

داشتن یک مشاور خبره و آگاه در مسیر راه کنکور می‌تواند تفاوت بین موفقیت و شکست را رقم بزنه. مشاور کنکور انسانی با درک عمیق از روندهای آموزشی و نیازهای خاص دانش‌آموزان، مسیر آمادگی رو بهینه‌سازی می‌کنه. ویژگی‌های کلیدی یک مشاور کنکور انسانی شامل دانش گسترده در دروس انسانی، مهارت‌های برنامه‌ریزی دقیق، توانایی تشخیص نقاط ضعف و قوت داوطلبان، و پشتیبانی روانی و انگیزشی در طول دوره آمادگی است. با بهره‌گیری از تجربه و تخصص یک مشاور ماهر، شما می‌توانید از رقابت پیشی گرفته و به نتایجی درخشان دست یابید. با ما همراه باشید تا با بهره‌مندی از بهترین مشاوره‌ها، دروازه‌های دانشگاه‌های برتر را به روی خود بگشایید.

همراه و رفیقت باشه

آگاه و با تجربه باشه

قابل اعتماد و به روز باشه

بهترین برنامه رو برات بریزه

مشاوره کنکور انسانی 9

99%

میزان موفقیت

مشاوره کنکور انسانی 11

30

مشاور حرفه ای

مشاوره کنکور انسانی 13

25M

دانش آموزان

بهترین مشاوره کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی

شاید با خودتون فکر کنید که کنکور انسانی سخت نیست و نیاز به مشاوره کنکور ندارید. باید بدونید که خیلی از داوطلبان کنکور انسانی با معدل بالا، به دنبال کسب رتبه‌های عالی تو کنکور هستند. افرادی که می‌تونستند تو رشته‌های تجربی و ریاضی هم موفق باشند اما تنها به دلیل علاقه به این رشته وارد اون شدند. اگه با این وجود، هنوز هم متقاعد نشدید که بهترین مشاوره کنکور انسانی می‌تونه نقش موثری تو رسیدن به رتبه خوب براتون ایفا کنه، در ادامه با الف مشاور همراه باشید.

اهمیت داشتن مشاوره کنکور انسانی 1403

سوالی که ممکنه برای خیلی از داوطلبان کنکور انسانی پیش بیاد این هست که آیا واقعا لازم و ضروریه که برای قبولی در کنکور انسانی از مشاور کمک بگیریم؟ اولین چیزی که باید بدونین این هست که مشاور کنکور یک راهنما و همراه در کنار داوطلب و دانش اموزه که به اون مسیر و نشون بده و کمک کنه تا اصولی تر و بهتر مطالعه داشته باشه و نکات طلایی در مورد تست زنی رو هم بگه. سال کنکور یه سال دشوار و سخت برای همه دانش آموزا است. مدیریت زمان برای مطالعه حجم زیاد و سنگینی از درس ها، مرور چندین باره یه درس، استفاده از روش های تست زنی تو آزمون های آزمایشی، افزایش درصد و تراز تو آزمون ها، مدیریت روحیه، شناسایی نقاط ضعف و قوت و غیره همه این ها نشون میدن که مشاوره کنکور انسانی چقدر اهمیت داره. برای همین اگه واقعا هدف بزرگی دارین و میخواین که تو این مسیر به موفقیت برسین، باید از یه مشاور متخصص و حرفه ای کمک بگیرین تا راه و نشونتون بده.

مواردی که باید در برنامه کنکور انسانی باید مشخص شوند؟

همه داوطلبانی که می خوان تو کنکور انسانی شرکت کنن، برای این که موفق شن و رتبه خوبی به دست بیارن، باید یه برنامه برای خودشون داشته باشن. این برنامه باید این طوری باشه:

 • هدف معقولانه برای خودتون در نظر بگیرین و سعی کنید براساس آن برنامه ریزی داشته باشین.
 • منبع مناسب برای مطالعه رو انتخاب کنین. همین منابع می تونه شما رو به رتبه برتر برسونه.
 • از مشاور خودتون بخواین که بودجه بندی هر درس و به اختیار خودتون بذاره و برنامه رو طبق همون بچینه.
 • سعی کنین یه برنامه منعطف برای خودتون در نظر بگیرین تا اگه مشکلی به وجود اومد، بتونین جبران کنین.
 • حتما بدونین که هر درسی چه ضریبی داره. این ضریب برای رسیدن به رتبه مورد نظرتون خیلی مهمه. روی درس هایی که ضریب بالاتری دارن بیشتر وقت بذارین.
 • تو آزمون های آزمایشی حتما شرکت کنین و نتایج اون رو به کمک مشاورتون تجزیه و تحلیل کنین.
 • وقتی مطالعه می کنین، حتما یه خلاصه ای نکات مهم هم برای خودتون بنویسین.
 • از مشاورتون بخوانی که تکنیک های جدید تست زنی و مطالعه رو بهتون یاد بده و در طول سال از اون ها استفاده کنین.

چگونه بهترین مشاوره کنکور انسانی موجب موفقیت می‌شود؟

عده‌ای هستند که خیال می‌کنند با مشاوره کنکور، فقط وقتشون تلف و جیبشون خالی میشه. این تصور برای تمام مشاوره‌ها، صدق نمی‌کنه. شما می‌تونید واسه سنجش اثربخشی مشاوره‌های مجموعه ما، تو دوره مشاوره تحصیلی ۷ روزه رایگان شرکت کنید و بعد تصمیم بگیرید که آیا مشاوره براتون مفید بوده یا نه. حالا می‌رسیم به اقداماتی که بهترین مشاوره کنکور انسانی چه در دوره‌های پولی و چه در مشاوره تحصیلی رایگان ارائه میده.

1. برنامه‌ریزی دقیق، منسجم و کاربردی برای مطالعه

2. اعمال ساعت‌های فراغت و استراحت و زمان‌هایی برای دروس جبرانی

3. ایجاد انگیزه و تشویق برای درس خوندن

4. تقویت نقاط قوت درسی و رفع مشکلات و ضعف‌های احتمالی

5. آموزش روش تست زنی

6. یاد دادن تندخوانی

7. پیگیری منظم برنامه‌ریزی‌ها و اطلاع دادن اخبار مرتبط  با کنکور

8. آموزش نکته برداری و خلاصه کردن متون

9. رفع اشکالات درسی

10. در دسترس بودن مشاوره و ارتباط منظم و روزانه با داوطلب

کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان 1403

ویژگی های مشاوره کنکور انسانی

ویژگی‌ مشاوره کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی حتی اگه بهترین هم باشه، نمی‌تونه معجزه کنه. این رو گفتیم تا بدونید که خود شما هم مهم هستید و باید پایبند رعایت برنامه‌هایی که توسط مشاوره انجام می‌گیره، باشید. در ادامه مهم‌ترین خصوصیات یک مشاوره کنکور رو براتون بیان می‌کنیم. با اطلاع داشتن و آشنایی با این ویژگی‌ها، می‌تونید متوجه بشید که مشاوری که انتخاب کردید براتون مفید هست یا خیر.

1. شناخت کامل

اغلب داوطلبان رشته انسانی که دنبال رتبه برتر هستند، رشته حقوق را می‌پسندند. فرقی نمی‌کنه که شما هم به رشته حقوق، روانشناسی یا شاخه‌های مدیریت علاقه داشته باشید. باید مشاوره از رشته مورد علاقتون اطلاع داشته باشه تا بتونه با شناخت کامل توانمندی‌هاتون، مسیر رسیدن به هدف رو طراحی کنه.

2. اطلاع از انواع برنامه‌ریزی‌ها

برنامه‌ریزی برای کنکور دارای سه روش به شرح زیر هست که مشاور نسبت به تمام اون‌ها باید کاملاً آگاه باشه.

●  برنامه‌ریزی حجمی: تو این برنامه‌ریزی، مشاور تنها مشخص می‌کنه که مثلاً درس ۱ عربی رو به طور کامل امروز بخونید.

●  برنامه‌ریزی زمانی: این شیوه برنامه‌ریزی، تنها زمان را مشخص می‌کنه. یعنی به شما میگه که امروز ساعت ۱۵ الی ۱۶ رو به خوندن درس ۱ عربی اختصاص بدید.

با برنامه ریزی کنکور الف مشاور میتونی به طور تضمینی تو کنکور موفق بشی، کافیه کلیک کنی.

برنامه‌ریزی حجمی زمانی: این برنامه‌ریزی نیاز به تخصص و آشنایی کامل مشاوره به دروس انسانی داره.‌ چون هم حجم و هم زمان درس خوندن، باید دقیق براتون تعیین بشه. مثلاً به شما میگه امروز طی ساعت ۱۵ تا ۱۶ درس ۱ عربی مطالعه بشه. از اونجایی که این شیوه دقیق‌تر و در عین حال سخت‌تره، بهترین مشاوره کنکور انسانی این روش برنامه‌ریزی رو براتون پیاده می‌کنه.

3. آشنایی با منابع معتبر و جامع کنکور

اگه قرار باشه خودتون انواع منابع رو تهیه کنید، قطعاً سردرگم می‌شید. به علاوه ناچارید بودجه زیادی برای تهیه منابع مختلف صرف کنید و زمان زیادی برای تست زنی اختصاص بدید. چه بسا منابعی که تهیه می‌کنید، معتبر نباشه و خیلی به دردتون نخوره. مشاوره کنکور انسانی از انواع منابع، کتاب‌ها و مجموعه‌های آموزشی اطلاع داره و بهترین رو به شما معرفی می‌کنه.

4. یاد دادن روش مطالعه

روش‌های مطالعه هر درس با درس دیگه متفاوته و شیوه صحیح مطالعه می‌تونه کمک زیادی به شما در به خاطر سپردن طولانی مدت مباحث درسی داشته باشه. مشاوره دانش بالایی داره و با حوصله براتون توضیح میده که هر درس رو چطور بخونید تا هم سرعت مطالعه‌تون افزایش پیدا کنه و هم اون مباحث تو ذهنتون حک بشه.

به طور کلی باید یک مشاور متخصص ویژگی های زیر و داشته باشه.

 • یه مشاور تحصیلی نباید فقط به فکر برنامه ریزی درسی و پیشرفت داوطلب در دورس باشه. باید در کنار این ها یه روانشناس خوب هم باشد و ضعف های رفتاری داوطلب و بشناسه و اون ها رو تبدیل به نقاط قوت کنه.
 • مشاور کنکور انسانی باتجربه می دونه که دستیابی به موفقیت می تونه تو طولانی مدت اتفاق بیفته. پس داوطلب و تو این مسیر راهنمایی و هدایت می کنه تا با مسائل چالش برانگیز آشنا باشه و بتونه از اون ها عبور کنه.
 • یه مشاور کنکور انسانی باید بازار کاری رشته ها رو بشناسه تا بعد از اعلام نتایج کنکور بتونه بسته به علاقه داوطلب بازار کارهای مرتبط رو معرفی کنه. به این شکل داوطلب می تونه با ذهنی بازتر و آگاه تر تو رشته مورد علاقش موفق بشه.
 • مشاور باید همیشه آپدیت باشه و روزانه و هفتگی اطلاعاتش رو در مورد کنکور و منابع او بالا ببره تا داوطلب دچار سردرگمی و اشتباه نشه. مصلا اصلاحیه های سازمان سنجش تو هر درس و بدونه و اون ها رو برای داوطلب بفرسته تا بهتر عمل کنه.

بهترین برنامه ریزی درسی را خودتان طراحی کنید. کافیست کلیک کنید.

5. تسلط به ضرایب دروس رشته علوم انسانی

مشاوره باید با ضرایب دروس رشته انسانی آشنایی داشته باشه تا بتونه به شما کمک کنه که تمرکزتون رو روی کدوم درس‌ها بذارید. اینطوری شما می‌دونید برای کدوم درس‌ها، وقت بیشتری صرف کنید و مرور و جمع‌بندی کامل‌تری داشته باشید.

نحوه انتخاب بهترین نوع مشاوره

رقابتی شدن شرایط کنکور، خصوصاً در چند سال اخیر، وجود یک مشاور و همراه خوب رو برای موفقیت ثابت کرده اما چطور بهترین مشاور کنکور را انتخاب کنیم؟ این سوالیه که از اغلب داوطلبان کنکور شنیده میشه. صادقانه می‌گیم، به هر حال صحبت یک سال تلاشه و اگه انتخاب نادرستی داشته باشید عمر، سرمایه و آرزوهاتون ممکنه به باد بره. پس داشتن یه مشاوره برنامه‌ریزی که به اصطلاح سرد و گرم چشیده هست و چند تا پیرهن بیشتر پاره کرده، می‌تونه موثر واقع بشه. حتی می‌تونید دوره برنامه‌ریزی رایگان درسی رو انتخاب کنید و به مدت یک هفته از خدمات اون مشاوره بهره‌مند بشید. البته توجه کنید مشاوره‌هایی که دوره رایگان هم دارند به کارشون مطمئن هستند، پس این می‌تونه یه معیاری برای سنجش و انتخاب بهترین مشاوره کنکور باشه.

 راه دوم اینه که به نظرات افراد موفق توجه کنید. به هر حال شما هم تصمیم دارید به جایگاه اون افراد برسید. پس برید سراغ رتبه‌های برتر کنکور و اطلاع پیدا کنید که اون‌ها زیر نظر و راهنمایی کدوم مشاوران، برنامه‌ریزی درسی داشتند.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

بهترین منابع کنکور انسانی

نام دروس

ضرایب

ادبیات تخصصی

8

ریاضی

6

تاریخ و جغرافیا

5

منطق و فلسفه

5

عربی تحصصی

5

جامعه شناسی

5

روانشناسی

2

اقتصاد

2

تاثیر مدرسه در رتبه برتر شدن

تأثیر مدرسه عالی در رتبه کنکور

شاید زمان‌های قدیم، اینکه دوره متوسطه دوم رو، تو چه مدرسه‌ای بخونید، چندان مهم نبود؛ چون معدل هیچ تاثیری تو کنکور نداشت اما چند سال اخیر معدل سال نهایی روی کنکور اثر داره. البته بماند که مثل هر تصمیمی، یه عده مخالف و موافق برای این نظر وجود داره. چیزی که برای کنکور سال ۱۴۰۳ به تصویب رسیده، تاثیر ۵۰ درصدی معدل تو رتبه کنکوره. پس این نشون میده مدرسه عالی می‌تونه نصف راه رسیدن به هدف شما رو هموار کنه. اینکه مدارس عالی چه ویژگی‌هایی دارند، در ادامه بیان میشه.

● معلمان و کادر مجرب مدارس عالی می‌تونن تو یادگیری مباحث درسی شما رو کمک کنند، به طوری که بیشتر مبحث درسی رو تو کلاس کاملاً مسلط میشید. این طوری حداقل برای پرسش‌های کلاسی آمادگی دارید و نیازمند وقت زیادی واسه درس خوندن برای مدرسه نیستید.

● مدارس عالی مشاوره‌ تحصیلی خیلی خوبی دارند که به شما تو انتخاب رشته و شیوه مطالعه برای دستیابی به رشته مورد علاقه‌تون کمک می‌کنند.

● این مدارس کلاس‌های فوق برنامه کنکور برگزار می‌کنند و با طراحی آزمون‌های شبه کنکور، آمادگی شما را محک می‌زنند.

ما را در اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید و از مطالب مفید ما در اینستاگرام نهایت لذت را ببرید.

کلام پایانی

مشاوره کنکور انسانی، جزء اساسی ترین معیارها، واسه موفقیت تو رشته مورد علاقه شماست پس دست، دست نکنید و همین حالا حداقل شرکت تو دوره‌های ۷ روزه رایگان رو انتخاب کنید و نتیجه مطلوب اون رو ببینید.

جهت اطلاع از به‌روزترین اخبار کنکور در کانال تلگرام الف مشاور عضو شوید.

فرم ثبت نام در طرح مشاوره تحصیلی رایگان صد در صد تضمینی

این طرح فقط مخصوص کسایی هست که دوست دارن توی درساشون موفق بشن و به هدفاشون برسن!
اطلاعاتت پیش الف مشاور محفوظ میمونه!