نحوه مطالعه موازی برای کنکور وامتحانات

مطالعه موازی

اولویت با امتحانات است یا آزمون‌ها؟

اگر با شروع امتحانات مدرسه سردرگم شده اید و نمی دانید چگونه مطالعه موفقی داشته باشید و از آن، هم برای کنکور و هم برای امتحان تشریحی بهره بگیرید، می‌توانید با استفاده از روش زیر و انجام مراحل آن نتیجه خوبی بگیرید.

در هنگام شروع مطالعه، ابتدا باید متن کتاب درسی را به طور کامل و خوب بخوانید و سعی کنید خوب مطالب آن را درک کنید چون امتحانات نهایی هم به سمت مفهومی شدن می‌روند و صرفا با حفظ کردن متن کتاب درسی نمی توانید نمره خوبی بگیرید.

در هنگام مطالعه کتاب درسی حتما به قسمت های مهم آن نظیر پاورقی ها، حاشیه نویسی ها، شکل ها، مطالب نوشته شده زیر شکل ها و نمودارها توجه کنید و آنها را تجزیه تحلیل کنید و با متن کتاب مرتبط سازید.

قدم بعدی رفتن سراغ حل مثال ها وتمرینات کتاب درسی است

انجام دادن این کار اهمیت زیادی دارد چون بارها دیده شده که بسیاری از سوالات کنکور از همان مثال ها و تمرینات کتاب درسی طرح شده اند.

قدم بعدی ایجاد تعادل تستی، تشریحی است

در هنگام مطالعه برای امتحانات تشریحی بهتر است 30 درصد از زمان خود را به مطالعه تستی اختصاص دهید و حل تست های باقی مانده را به بعد از امتحانات موکول کنید.

ولی هرچه که به زمان کنکور نزدیک میشوید باید بیشتر تست بزنید و به رفع اشکال و مرور یادداشت ها و خلاصه های خود و نکات مهم بپردازید.

امیدواریم با انجام این روش ها بتوانید نتیجه خوبی در امتحانات خود کسب کنید و همیشه موفق باشید……

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

گروه تخصصی مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی کنکور الف مشاور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *