مديريت زمان در پاسخگویی به سوالات کنکور

مديريت زمان

مديريت زمان در پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری و آزمایشی

زمان پاسخگويی به سؤال­‌های کنکور، محدود است. شايد اگر فرصت پاسخگويی چند برابر زمان تعيين شده بود، تعداد قابل توجهي از داوطلبان مي­توانستند به اکثر سؤال­هاي کنکور پاسخ صحيح دهند؛ اما يکی از ويژگي‌هاي آزمون تستی، محدوديت زمان پاسخگويی است، و فردی میتواند در آزمون تستی نتيجه‌ای قابل قبول کسب کند که علاوه بر دانش لازم، مديريت زمان نيز داشته باشد.

در آزمون سراسری، که از چندين درس سؤال مي‌شود و ضرايب دروس متفاوت است، داوطلبان بايد به اين محدوديت زمان توجهی ويژه داشته باشند.

متاسفانه تعدادی از داوطلبان در آزمون‌هاي آزمايشی به اين امر بی‌توجه هستند و براي مثال، وقتی که از آنها سؤال می‌شود «چرا درصد شما در درس شيمي صفر است؟» حق به جانب مي‌گويند که وقت نکرده‌اند، و چون شيمی آخرين درس آزمون است، نمي­رسند که به سؤال‌های آن درس پاسخ دهند!

بی‌شک گفتن چنين حرفی، عذر بدتر از گناه است؛ زيرا اين سخن به معنای آن است که داوطلب، هدف از شرکت در آزمون هاي آزمايشی را فراموش کرده است.

اين افراد همان داوطلبانی هستند که اکنون در آزمون‌های داخلی يا هنگام تست زدن شخصی از ماشين حساب استفاده می‌کند و بعد سر جلسه آزمون، از محاسبات ساده ذهني باز مي‌مانند يا مجبورند که وقت زيادی را صرف ضرب و تقسيم کنند؛ افرادي که سؤال‌های سخت اولين درس‌ها را پاسخ مي‌دهند، اما به سؤال‌های آسان آخرين درس‌ها نمي‌رسند و به اين نکته توجه ندارند که مي‌توانستند به جای پاسخگويی به يک سؤال سخت، چند سؤال آسان را پاسخگو باشند.

پس در آزمون‌های آزمايشی، تلاش کنيد که زمان در دست شما باشد و شما اسير وقت نشويد و به اين ترتيب، آمادگی لازم را برای حضور موفق در آزمون سراسری کسب کنيد.

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۱۷۵۰۶۹۷

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

گروه تخصصی مشاوره کنکور و انتخاب رشته الف مشاور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *