لزوم تنظیم خواب در ماه‌های پایانی

تنظیم خواب

در این قسمت آکادمی الف مشاور قصد دارد تا درمورد لزوم تنظیم خواب در ماه‌های پایانی با شما صحبت کند.

دلایل بسیار مهم و زیادی وجود دارد که باید خیلی از مواردی که تا این مدت برای کنکوری حرفه ای رعایت نمی‌کردید را از این به بعد اصلاح کرده و تغییراتی اساسی در اجرای برخی روش ها و عادت های غلط مطالعه و برنامه ریزی روزانه انجام دهید چون دیگر فرصت خطا کردن را نداریم و منطقی و عاقلانه نیست که بازهم بخواهیم روشها و برنامه ها را بیازماییم و تازه بخواهیم متوجه بشیم و بقولی کشف کنیم که کدوم روش بهتره و کدوم بدرد نخور.

الان دیگه وقت فکر کردن به اینکه ای وای زیست چقد حجم زیادی داره و من هنوز بعضی مباحث رو نرسیدم بخونم چه برسه بخوام جمعبندی کنم! من هنوز عادت دارم تا دیر وقت بیدار باشم و هر آزمونی که از راه میرسه، من خواب آلود و بی حوصله میرم سر جلسه آزمون.

آزمونی که از روزها پیش منتظرش بودم از راه برسه تا سطح درساهامو بهتر و با کیفیت تر محک بزنم.

برای مشاوره تحصیلی رایگان کلیک کنید.

اهمیت خواب در برنامه روزانه هر فرد موفقی بر افراد موفق پوشیده نیست. بخصوص تنظیم خواب برای داوطلبان کنکوری که یکسال را با مطالعه پرحجم و فرسایشی درسها همراه بودند، داشتن و پیروی از یک برنامه خواب و استراحت روزانه  منظم، توصیه اکید کارشناسان تحصیلی و حتی نفرات برتر کنکور هر سال است.

اکثر داوطلبان اذعان دارند که شب ها را تا دیر وقت میتوانند درس بخوانند و بقول خودشون خوابمون نمیاد! دقیقا همین دسته از داوطلبان در شب های آزمون هم خواب خوبی نداشته اند و این باعث عدم حضوری با نشاط و پر انگیزه در سر جلسه شده و خستگی های شب آزمون بر روز آزمون چیره میشوند و خودشونو در قالب نداشتن میل و رغبت به پاسخگویی و حتی تحلیل تست های بسیار ساده نشان میدهند طوریکه داوطلب دوست دارد فقط جلسه آزمون تمام شود و به خانه برگردد و وقتی کارنامه را دریافت میکند و با تراز و درصد های پایین و دور از انتظار خودش روبرو میشود حالا به دنبال بهونه و مقصر می‌گردد بدون اینکه زیر بار عدم داشتن خواب منظم خود برود و نداشتن خواب منظم و زود شب آزمون را بی اثر می‌داند، چرا؟!

خواب که اثری نداره برنتایج، اگه اینجوریه پس چرا ما در زمان مدرسه شب امتحان درس میخوندیم و نمرات خوبی هم میگرفتیم ولی الان چرا داره برعکس میشه؟

دوستان و داوطلبان عزیز کنکوری، کنکور فقط دانش شما نیست بلکه مدیریت تمام جنبه های شخصی، روحی و بعد توانمندیهای شماست.

در زمان مدرسه شما در روز فقط یک امتحان تشریحی داشتید که مغز توانایی این را به دلیل حجم کم مباحث داشت ولی الان نمیتونه چون مباحث بسیار زیاد، تستی و زمان جلسه بسیار محدود است.

پس از همین الان خوابتو منظم کن و موارد زیر را از همین امروز در برنامه روزانه ی خود لحاظ کنید تا مغز به خوابی منظم شرطی شود:

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

1- مغزی که عادت کرده در این مدت تا 2نصف شب بیدار بماند و از آنطرف 11 ظهر بیدارشود یکشبه نمیتواند زود به خواب برود و از آنطرف صبح زود بیدارشود. مطالعه با کیفیت و حرفه ای داشته باشید تا شب ها راحت و بدون هیچ اضطرابی به خواب بروید.

2- خواب خوب مساویست با نتیجه بهتر، با این دید مثبت به خواب بروید و به نتیجه فکر نکنید و تنها به عملکرد و کیفیت مطالعه خود بیاندیشید.

3- در ساعت منظمی بخوابید و در ساعات غیر ضروری چرت نزنید تا مغز شما به این ریتم عادت کند و یادگیری شما هم با خوابتان هماهنگ شود.

4- اگر موسیقی گوش دادن و یا دوش آبگرم شما را بخواب میبرد، حتما از این روشها هم استفاده کنید.

توجه: در سه روز اول اجرای این تکنیک ها شاید وقتی در ساعت معین و منظم به رختخواب میروید خوابتان نرود، اشکالی ندارد به سراغ قرص خواب درس ها یعنی همان دین و زندگی بروید و در حالت خوابیده مطالب را به صورت تیتروار و سریع مرور کنید تا کم کم به ساعات خواب شب خود عادت کنید و خواب شما منظم شود.

یادمان نرود که کنکور یعنی مدیریت خوب این روزها…

شما میتوانید مارا در، اینستاگرام الف مشاور دنبال کنید.

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

گروه تخصصی مشاوره انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی الف مشاور آماده خدمت رسانی به شما می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *