دروس عمومی

روش رسیدن به 90 درصد در دروس عمومی بخش چهارم

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

چگونه دینی را بالای ۹۰ درصد بزنیم

درس دین و زندگی عاشقان زیادی داره، چرایی این موضوع هم کاملا روشن هست. یه درس نسبتا حفظی،

 ( میگم نسبتا چون اگر تحلیل درستی از آیات و روایات نداشته باشی، کلاهت پس معرکه است!)

که هیچ فرمول و محاسبات سخت و پیچیده ای نداره و همه دوست دارن صبح تا شب این درس رو بخونن.

اما این درس میتونه به راحتی شما رو از رشته مورد نظرت دور کنه. چطور؟

وقتی این درس ساده رو که همه درصد خوبی میزنن رو به حال خودش رها کنی و زبونم لال در کنکوری مثل کنکور سال ۹۸ تجربی که سطح متوسط رو به ساده ای داشت به درصدی در حدود مثلا ۵۰ تا ۷۰ درصد اکتفا کنید با یک تراز و رتبه به شدت بی ریخت در کارنامه کنکور خودتون مواجه میشید.

به هر حال اگر فرض رو بر این بگیریم که سطح سوالات این درس متوسط باشه و شما هم از طرفدار های رشته های تاپ باشید باید و باید به درصد بالای ۹۰ در این درس فکر کنید و حتی نگاهی پر رنگ به درصد ۱۰۰ در این درس داشته باشید.

اینجا میخوایم به شما راه حل هایی در مورد این درس بدیم که بتونید خودتون رو در قاموس درصد سه رقمی ۱۰۰ در این درس ببیند.

اما برای دین و زندگی چه کار کنیم که هم طراح رو خوش بیاد هم ما رو

ازت میخام این روش رو حتما برای این درس امتحان کنی، بهت قول میدم نتیجه چشم گیر حاصل از این روش رو در آزمون های آزمایشی ای که در طول سال برگزار میشه و همین طور در کنکور سراسری به دست میاری.

در ابتدای کار یک مطالعه روزنامه طور و سریع روی یک مبحث از این درس داشته باش. بعد برو سراغ تست های سراسری دو تا سه سال گذشته این درس و ببین از کدوم بخش های این مبحث در کنکور های گذشته تست طراحی شده، حالا یکبار دیگه با دقت دو چندان همون مبحث رو مطالعه کن، این بار در حین مطالعه میدونی کدوم پاراگراف اهمیت بیشتری داره، کدوم یک از آیات و روایات این درس در کنکور مورد پرسش قرار گرفته، طبیعتا با تمرکز و دقت خیلی بیشتری این بخش ها رو میخونی.

حالا سعی کن خودت رو جای طراح کنکور سراسری بزاری و از پاراگراف هایی که تا به الان در کنکور های گذشته سوالی نداشته، تست طراحی کنی و نکته سنجی کنی. به همین راحتی میتونی هر مبحث از این درس رو به بهترین شکل ممکن مطالعه کنی و جای هیچ اما و اگری رو برای پاسخ دادن به تست های اون مبحث باقی نذاری.

تاکید فوق العاده زیادی روی آیات و روایات هر درس داشته باش، سعی کن تا جایی که میتونی به خوبی تمام آیات رو به خاطر بسپاری، چون به دفعات دیده شده تست های بی شماری که از آیات و روایات هر درس دین و زندگی که در کنکور مطرح میشه به طور کامل آیه مورد نظر رو نمیدن و به بخش کوتاهی از اون بسنده میکنن، و از طرفی با توجه به زمان محدودی که داری باید سریعا با دیدن یک آیه، مطالب مرتبط به اون رو به خاطر بیاری. هر چقدر تسلط بیشتر و بهتری نسبت به آیات و روایات درس دین و زندگی داشته باشی، بیشتر میتونی خودت رو به درصد ۱۰۰ نزدیک ببین.

از همون روز های ابتدای سال مطالعه جدی و عمیق این درس رو با تاکید زیاد بر روی آیات و روایات در برنامه خودت داشته باش و سعی کن هر چقدر به ماه های پایانی نزدیک میشیم ساعت مطالعه بیشتری رو برای این موضوع در نظر بگیری.

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

گروه تخصصی مشاوره کنکور و انتخاب رشته الف مشاور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *