منابع زیست شناسی

بهترین منابع زیست شناسی

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

زیست مهمترین درس داوطلبان رشته تجربی هست که باید براش بهترین منابع را رو انتخاب کرد که البته خیلی از داوطلبان برای تهیه منابع این درس حساسیت زیادی به خرج می دهند.

اگر سطح درسی نسبتا قوی در این درس دارید توصیه میشه از مجموعه زیست نشر الگو استفاده کنید اما اگر در زیست سطح ضعیف تا متوسط هستید می توانید از مجموعه فاگوزیست+ گاج استفاده کنید که این دو منبع نیاز به صرف وقت زیادی دارند لذا از همین الان یعنی تابستان باید کار با این دو منبع را شروع کنید.

دقت داشته باشید که شما باید براساس سطح درسی خود مجموعه مورد نظر خود را به عنوان منبع درسی انتخاب کنید.

مجموعه کتب زیر نیز مناسب هستند:

۱- کتاب های گویا تخته سیاه تالیف دکتر آرامفر که الحق مجموعه ای بی نقص و کامل برای آموزش می باشد.

۲- زیست شناسی تصویری قلم چی: یکی از روش های مکمل یادگیری زیست، روش تصویری است لذا اگر می‌خواهید اشکال کتاب را مسلط شوید می توانید توضیحات مربوط به هر شکل را در این کتاب بیابید.

۳- زیست شناسی مهر و ماه یا زیست در یک نگاه یا سیب مهر و ماه: این کتاب حجم کمی داره ولی در مقابل مطالب و نکات زیادی رو توضیح داده.

۴- مجموعه کتاب های لقمه مهر و ماه: کتاب های بسیار کم حجم به گونه ای که به راحتی در جیب هم جا میشن و مفید برای استفاده در زمان های مرده و کوتاه.

اگر می خواهید قیود زیست شناسی را به طور صحیح و اصولی به حافظه بسپارید، این منبع خیلی خوبیه.

و اما کتب تست زنی زیست:

۱- اگر می خواهید بعد از مطالعه با تست زنی آموزشی خودتونو محک بزنید که چقدر درس را یاد گرفته و کجاها هنوز اشکال دارید زیست شناسی جامع گاج ( معروف به شیر) را توصیه می کنیم.

توجه داشته باشید که این کتاب درسنامه ندارد و فقط تست است.

۲- اگر دنبال کتاب تست به همراه درسنامه قوی و مطابق با کنکور سراسری هستید کتاب زیست شناسی خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم.

۳- زیست شناسی نشر الگو هم تست های قوی و خوبی داره. درسنامه نکته ای قوی داره و بعد از خیلی سبز توصیه میکنیم حتما این منبع را نیز تهیه کنید یعنی اگه قراره خیلی سبز را انتخاب کنید نشر الگو مکملش میشه.

۴- زیست شناسی آی کیو گاج : فقط در صورتی که سطح درسی بالایی در درس زیست شناسی دارید یعنی نرمال در آزمون ها ۸۰ به بالا می زنید ، توصیه میکنم این کتاب رو تهیه کنید در غیر اینصورت خیر.

همانطور که از اسمش پیداست تست های خیلی خیلی سخت و البته فراتر از سطح و استاندارد کنکور دارد.

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

گروه تخصصی مشاوره کنکور و انتخاب رشته الف مشاور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *