رقابت

بزرگترین رقیب شما کیست

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

در طول این یکسال درس خوندن واسه کنکور همیشه حواست به رقیبات درآزمون ها، در کتابخونه و حتی دوستان و آشنایان نزدیک بود و همیشه سعی کردی که رتبه و تراز و حتی ساعات مطالعشونو زیر ذره بین خودت داشته باشی و بقول معروف جاسوسی رقیبتو میکردی که ببینی اون داره چی میخونه و چقدر داره تست میزنه و… که مبادا ازت جلو باشه

کتاب، جزوه و منابع درسیتو ازش مخفی کنی و حتی با بهترین همکلاسیت به خاطر این یکسال کنکور، قطع ارتباط کنی! رقابت خوبه ولی نه تا این حد که همش فکر کنی اگر با رقیبت درس بخونی، رفع اشکال کنید و کتاب و جزوه رد و بدل کنید، بازنده ای و دوستت برنده! این نگرش منفی داشتن خیلی به ضرر شما خواهد بود تا به نفعتان.

اولا اگر واقعا رقیب درسی با سطح بالاتر از خود دارید باید سعی کنید از معلومات و سطح علمی او سودی ببرید حتی اگر در یک درس ازشما قویتر باشد، نه اینکه او را به مثال یک دشمن دیرینه خود بدانید که انگار تنها رقیب شما درکنکور، است.

پس هوشیارانه عمل کنید همانطور که همیشه بدنبال دانستن رازها و روشهای مطالعه نفرات برتر درطول این یکسال بوده اید الان هم بدنبال کسب تجارب و مهارت های درسی از رقیبی باشید که در طول این مدت در کنار شما و پا به پای شما در آزمون ها بوده است.

بیاد داشته باشید که رقابت باعث افزایش انگیزه و تلاش شما میشود. بهم انرژی بدهید تا جلوی خستگی ها را بگیرید و سرشار از انرژی و با یک روحیه رقابتی سالم درس بخونید که فوق العاده این روش در افزایش ساعات مطالعه و راندمان بهتر یادگیری هم شما وهم رقیب درسیتان تاثیر گذار خواهد بود اما به راستی چه کسی بهتراز خود شما میتواند بهترین و سرسخت ترین رقیب باشد؟

با داوطلبی که دیروز بودید و درس خوندید، رقابت کنید. این گونه رقابت داشتن در مطالعه برای کنکور باعث میشود شما از فضای رقابتی ناسالم دورشده و در نتیجه همیشه ذهنی آرام و بدون تنش و درگیری های فکری، داشته باشید و وقتی بعد از سپری شدن یک روز و در آخر شب سرتو میذاری روی بالشت، از تلاش و زحمتی که امروز داشتی رضایت قلبی خواهی داشت.

این بهترین رقابت شماست چرا که باعث میشه فرداش با امروز خودتون رقابت کنید، بیشتر تلاش کنید تا بیشتر به اهداف نزدیکتر بشید. با آدمی که دیروز بودید رقابت کنید تا بتوانید بهترین رکوردها را بزنید.

رقابت با خود برای کاهش پاسخ های غلط در آزمون ها ی نیمسال دوم میتواند بسیار تاثیر گذار بر رتبه و تراز و نگه داشتن پایدار وضعیت خوب درسی شما تا روز کنکور باشد نه تراز های دارای نوسان که خودتان هم گاهی وقتا شک میکنید چجوری از تراز  3000 شدی 5000 و یا برعکس از 6000 شدی 4000

کسی که باید آزمون ها و کنکور را سر جلسه مدیریت کند، مهارت هاشو نشون بده، تویی نه داوطلب دیگه ای. پس واقعا عاقلانه و منطقی نیست بخواهی خودتو با شخص دیگه ای مقایسه کنی و بخای کورکورانه باهاش رقابت کنی چون اسم شما روی پاسخ‌برگ است نه اسم رقیبتان…

پس تمام سعی و تلاشتو بکار بگیر و قاطعانه همت کن که رقیب دیروزتو شکست بدی. چون فقط خودت میدونی نقطه ضعف ها و کم کاری های رقیب دیروزت کجاهاست پس بازم صادقانه تلاش کن که اشکالاتتو رفع کنی و اینو بدون که سهم تو از قبولی در کنکور محفوظه و به قول معروف هر کسی رزق خودشو برمیداره نه رزق یکی دیگه رو.

و بازم رقابت ممنوع خودتو مدیریت کن و هوشیارانه و هدفمند شده درس بخون نه چشم و گوش بسته

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

اینستاگرام الف مشاور

گروه تخصصی مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی کنکور الف مشاور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *