امتحانات مجدد

برگزاری امتحانات مجدد برای غائبین موجه و تجدیدی ها

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

وضعیت غایبین در امتحانات براساس آیین نامه آموزشی دوره سه متوسطه روزانه

1- چنانچه دانش آموزی در امتحان پایانی هر نوبت غیبت غیرموجه داشته باشد نمره امتحان پایانی او در آن نوبت در آن درس صفر محسوب می شود…. (ماده 83 آیین نامه آموزشی روزانه).

2- اگر دانش آموزی در امتحان پایانی نوبت اول در یک یا چندماده درسی غیبت موجه داشته باشد. نمرات امتحان پایانی نوبت دوم وی بجای نمرات پایانی نوبت اول درسها مربوط نیز منظور می شود.

(نیازی به ثبت نمره نوبت دوم در نمره نوبت اول نیست خود سیستم بصورت اتوماتیک محاسبه می کند نمره نوبت اول 97 ثبت گردد) (ماده 84 آیین نامه آموزشی روزانه).

3- اگر دانش آموزی در امتحانات نوبت دوم یا هردونوبت برخی از درسهایی که در پایه سوم انتخاب نموده است غیبت موجه داشته باشد …این قبیل دانش آموزان باید درسهای باقیمانده را در دوره تابستانی یا دی ماه برابر ضوابط بطور مجدد انتخاب کنند.برای غایبین موجه دوره تابستانی نیز به همین روال اقدام می شود.

4- چنانچه دانش آموز درفاصله زمانی بعداز ثبت نام و قبل از شرکت در امتحانات پایانی نوبت اول ترک تحصیل کند(هرچند نمره ارزشیابی مستمر داشته باشد) برای وی کارنامه باذکر مراتب ترک تحصیل صادر می شود. و آن سال تحصیلی جزو سنوات تحصیلی وی محاسبه نمی شود. واگر دانش آموزی بعداز امتحانات نوبت اول ترک تحصیل کند در کلیه دروس نوبت دوم غایب غیرموجه منظور و اعلام نتیجه شده و کارنامه صادر می شود و مراتب ترک تحصیل در سوابق تحصیلی وی قید و آن سال جزو سنوات تحصیل وی منظور می شود.

5- براساس ماده 90 آیین نامه آموزشی دوره سه ساله متوسطه روزانه تشخیص غیبت موجه براساس دلایل و مدارک ارائه شده از طرف دانش آموز در امتحانات داخلی، با شورای واحد آموزشی و در امتحانات هماهنگ با کمیسیون خاص اداره آموزش و پرورش مربوط و در امتحانات نهایی با رئیس حوزه اجرا پس از هماهنگی با مدیر واحد آموزشی خواهد بود.

با آرزوی موفقیت شما داوطلبان عزیز

اینستاگرام الف مشاور

گروه تخصصی مشاوره کنکور و انتخاب رشته الف مشاور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *